Kiti asmenys, naudojantys gręžinių vandenį, savo reikmėms nemokamai galės sunaudoti iki 10 kubų vandens, o šį kiekį viršijus mokės 10 centų už kubą.

Seimas atmetė Energetikos ministerijos siūlymą Lietuvos žemės gelmėse saugoti ir laidoti pagrindines klimato kaitą sukeliančias dujas – daugiausia pramonės bei energetikos įmonių išmetamą anglies dioksidą.

Seimas taip pat įteisino mažuosius karjerus – leido savivaldybėms 100 kvadratinių kilometrų plote įrengti po vieną iki 0,5 hektaro ploto ir iki 3 metrų gylio smėlio ar žvyro mažąjį karjerą.

Už tai numatančias Žemės gelmių įstatymo pataisas antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš –3, o susilaikė 20.

Pataisos įsigalios nuo 2020 metų liepos.

Europos Komisija yra pradėjusi pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą, kuri per ilgai delsė priimti pataisas, tausojančias žemės gelmių išteklius.

Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės specialistė Toma Leonova Seimo Aplinkos apsaugos komitetą antradienį įspėjo, kad galimybė ūkininkams be jokių mokesčių sunaudoti po 100 kubų vandens per parą taip pat Briuseliui gali sukelti įtarimų.

„Esame labai slidžioje padėty dėl 100 kubų, bet kol kas niekas iš ES tuo oficialiai nesuabejojo, nes neatliktas patikrinimas“, – kalbėjo ji.

Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Simonas Gentvilas paskelbė jau renkąs parlamentarų parašus, kad prezidentas Gitanas Nausėda pataisas vetuotų.