Šalies šiaurėje įsikūręs Lilis, Nantas šalies vakaruose, pietryčiuose esantis Grenoblis ir Klermonas-Feronas, įsikūręs centrinėje Prancūzijos dalyje, prisijungė prie Paryžiaus ir uždraudė naudoti sintetinius pesticidus, kad išsaugotų biologinę įvairovę ir visuomenės sveikatą.

Šis veiksmas daugiausia yra simbolinis, atsižvelgiant į tai, kad įstatymai jau draudžia valstybinėms institucijoms naudoti sintetinius pesticidus parkuose ir kitose žaliosiose erdvėse.

Nuo sausio mėnesio sintetinių pesticidų nebegali naudoti ir Prancūzijos sodininkai. Leidžiama naudoti tik tuos preparatus, kurie pagaminti iš natūralių ingredientų.

Į draudimą neįtraukta tik dalis miesto teritorijų, kurios priklauso privataus turto savininkams, pavyzdžiui, daugiabučių valdytojams ar įmonėms, tokioms kaip valstybinė geležinkelio operatorė SNCF, kuri prieštaringai vertinamas piktžolių naikinimo priemones su glifosatu naudoja geležinkelių bėgiams nuo žolės apsaugoti.

Prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) vyriausybė pasiūlė uždrausti naudoti pesticidus 5–10 metrų zonose šalia gyvenamųjų teritorijų, nors aplinkosaugininkų manymu, to nepakanka.

Penki miestai, kurie ketvirtadienį uždraudė pesticidų naudojimą, pasekė kelių kitų nedidelių Prancūzijos miestelių ir kaimų, siekiančių sumažinti chemikalų naudojimą, pavyzdžiu.

Visgi mažiausiai vienas draudimas buvo atšauktas teisme, teisėjams nusprendus, kad tik vyriausybė gali įvesti tokį draudimą.