Tačiau indeksas buvo 2,3 proc. mažesnis negu 2018-ųjų balandį.

Praėjusį mėnesį pakilo visų prekių grupių, išskyrus grūdus, kainų indeksai. Labiau pakilo pieno produktų ir mėsos kainų indeksai, o mažiau – augalinių aliejų ir cukraus kainų indeksai.

Grūdų kainų indeksas balandį sudarė 160 punktų ir buvo 2,8 proc., arba 4,7 punkto, mažesnis negu kovą bei 5 proc. mažesnis negu 2018 metų balandį.

Indeksas smuko ketvirtą mėnesį iš eilės ir tai lėmė didelė eksporto pasiūla bei prekybos apyvartos augimo lėtėjimas. Labiausiai smuko kviečių kainos.

Augalinių aliejų kainų indeksas per mėnesį pakilo 0,9 proc., arba 1,1 punkto, iki 128,7 punkto. Tai visų pirma lėmė nedidelis palmių ir sojų aliejų pabrangimas.

Pieno produktų kainų indeksas balandį, palyginti su kovo mėnesiu, pakilo 5,2 proc., arba 10,7 punkto, iki 215 punktų ir jo prieaugis buvo užfiksuotas ketvirtą mėnesį iš eilės.

Balandį pabrango sviestas, nenugriebto pieno milteliai ir sūris ir tai lėmė stabili importo paklausa pasaulio rinkose bei lūkesčiai dėl tolesnio eksporto pasiūlos iš Okeanijos mažėjimo.

Tuo tarpu nugriebto pieno miltelių kainos smuko antrą mėnesį iš eilės, nes toliau lėtėjo šio produkto paklausos augimas.

Mėsos kainų indeksas per mėnesį pakilo 3 proc., arba 4,9 punkto, iki 169 punktų.

Labiau pabrango kiauliena ir jautiena, mažiau – paukštiena ir aviena.

Spartų kiaulienos kainų kilimą FAO ekspertai sieja su „staigiu importo paklausos padidėjimu Azijos regione ir visų pirma Kinijoje, kurioje dėl afrikinio kiaulių maro plitimo smarkiai sumažėjo kiaulienos gamybos apimtys“.

Cukraus kainų indeksas balandį sudarė 181,7 punkto ir buvo 0,8 proc., arba 1,4 punkto, didesnis negu kovą bei 3,2 proc. didesnis negu 2018-ųjų balandį.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.