NMA parengtas veiksmų planas antradienį buvo pristatytas Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato ir EK Jungtinio tyrimų centro delegacijai.

EK atstovai teigė, kad Lietuva yra viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje, planuojančių taikyti sistemą, kuri nuo 2021 m. turėtų būti privaloma visose ES valstybėse.

Anot NMA atstovų, įdiegus palydovinę stebėsenos sistemą sumažės kontrolės kaštai NMA ir administracinė našta ūkininkams, agentūra iš kontroliuojančiosios institucijos taps ūkininko partnere, vykdančia išankstinę pažeidimų prevenciją.

Perėjimas nuo kontrolės prie prevencijos ir stebėsenos užtikrins paprastesnį paramos administravimą, o tai yra vienas iš bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) veiksmingumo garantų.

Prieš įdiegiant laukų stebėsenos sistemą turi būti atlikta nemažai pasiruošimo darbų: pakeisti teisės aktai, supaprastinti patikrų reikalavimai, pritaikytos informacinės sistemos, parengti darbuotojai ir informuoti ūkininkai.

NMA tikisi, kad užsibrėžtus tikslus, kurių vienas - parama be paraiškos - padės pasiekti ne tik šiuo metu vykdomi tarptautiniai projektai, bet ir naujas 9 šalių projektas NIVA („New IACS Vision in Action“) pagal ES „Horizon 2020“ programą, kurį įgyvendinant ketinama supaprastinti BŽŪP naujausių technologijų pagalba.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)