Nepaisant gausaus herbicidų pasirinkimo, vis dar atsiranda ūkininkų, kurie nusprendžia piktžoles naikinti nelegaliais, mūsų šalyje neregistruotais augalų apsaugos produktais.

Nelegalių herbicidų naudojimas vienam Alytaus regiono ūkininkui baigėsi liūdnai. Ne Lietuvoje pirktu ir mūsų šalyje neregistruotu herbicidu Salsa rapsus purškęs ūkininkas buvo nubaustas bauda, o informacija apie įvykį buvo perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir Nacionalinei mokėjimo agentūrai, rašoma Valstybinės augalininkystės tarnybos pranešime.

Tačiau tuo nemalonumai ūkininkui nesibaigė. Ruošdamas mišinį purškimui jis nesilaikė augalų apsaugos produkto etiketėje nurodytų reikalavimų, ir dėl netinkamo tirpalo panaudojimo beveik sunyko žieminių rapsų pasėlis.

Šiemet tai jau trečias atvejis, kai užfiksuojamas nelegalių produktų naudojimas, ir antrasis – kai surandamas herbicidas Salsa.

Augalininkystės tarnyba ragina žemdirbius naudoti tik originaliose pakuotėse iš patikimų platintojų įsigytus augalų apsaugos produktus su lietuviškomis etiketėmis, kuriose nurodytų reikalavimų būtina laikytis. Originalioje etiketėje visada būna produkto registracijos Lietuvoje numeris, saugos ir rizikos frazės, Lietuvos sąlygomis nustatytos naudojimo rekomendacijos, gamintojo ir platintojų rekvizitai. Ant pakuotės randamas ir produkto partijos numeris bei pagaminimo data. Turint šiuos duomenis, dėl produkto originalumo visada galima pasitikslinti su gamintojo atstovais.