Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo Maroko nacionalinės maisto produktų saugos tarnybos patvirtinimą, kad suderintas veterinarijos sertifikatas jautienos ir jos produktų importui iš Lietuvos į Maroko Karalystę.

Maroko atsakingų specialistų delegacija prieš trejus metus lankėsi Lietuvoje, kur VMVT bei įvairiose maisto grandinės įmonėse vertino Lietuvoje vykdomą valstybinę maisto ir veterinarijos kontrolę. Maroko specialistai buvo supažindinti ne tik su valstybinės kontrolės sistema, bet ir atliekamais laboratoriniais tyrimais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Marokiečiai lankėsi galvijų surinkimo centre, skerdykloje, mėsos perdirbimo įmonėje bei Medininkų pasienio veterinarijos kontrolės poste.

„Nors preliminarus leidimas importui buvo gautas po Maroko ekspertų apsilankymo ir jų pateikto teigiamo įvertinimo, veterinarijos sertifikatą pavyko suderinti tik dabar. Mūsų duomenimis, praėjusiais metais į Maroką iš Lietuvos buvo eksportuota daugiau kaip 400 tonų pieno ir apie 16 tonų žuvininkystės produktų. Tikimės, kad lietuviški maisto produktai sėkmingai įsitvirtins šios Afrikos šalies rinkoje“, - sako VMVT direktorius Darius Remeika.