Smulkieji ūkininkai pabrėžė suprantantys AKM grėsmę ir biologinio saugumo reikalavimų svarbą, tačiau pastebėjo, kad kai kurie šiuo metu galiojantys reikalavimai, jų manymu, yra pertekliniai, neturi įtakos biologinio saugumo ūkyje užtikrinimui, tik sudaro papildomų sunkumų. Vienas iš tokių – dušai tvarte paršavedžių laikytojams. Kiaulių augintojų atstovai atkreipė dėmesį, kad atokiose vietovėse gyvenantieji neretai net savo reikmėms neturi tokių patogumų, todėl dušo įrengimas paršavedžių laikymo vietose – perteklinis, ir siūlė jo atsisakyti.

„AKM – amžiaus liga. Nors vis dar yra manančių, kad AKM neegzistuoja, situacija iš tiesų yra rimta. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Verslininkai, ypač auginantys kiaules, perdirbantys ir eksportuojantys kiaulieną, su baime laukia pavasario. Smulkiesiems kiaulių augintojams taip pat itin sunku. Tai suprasdami siekiame supaprastinti smulkiesiems kiaulių augintojams taikomus reikalavimus, tačiau kiaulių laikytojai taip pat turi suvokti tinkamos kontrolės būtinybę ir laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, kad užkratas nepatektų į ūkius. Iki gegužės planuojame patikrinti visus kiaulių ūkius ir pasakyti, kas daroma netinkamai, pateikti rekomendacijas“, – kalbėjo VMVT direktorius Darius Remeika, rašoma tarnybos pranešime.

VMVT atstovai priminė, kad AKM protrūkio atveju visa atsakomybė tenka nesilaikiusiems biologinio saugumo reikalavimų. AKM yra grėsmė tiek valstybei, tiek verslui, tiek smulkiesiems ūkininkams, todėl biologinio saugumo reikalavimų privalu laikytis kiekvieną dieną. Vis dėlto susitikimo metu buvo nuspręsta ieškoti kompromiso siekiant palengvinti administracinę naštą smulkiesiems kiaulių augintojams ir toliau glaudžiai bendradarbiauti teikiant patarimus ir kitą kiaulių augintojams svarbią informaciją.