Ypatingieji silkės blyneliai privers į šią žuvį pažiūrėti kitaip: valgys visi

(6)
Silkės blyneliai
Foto: Recepto autorė
Įvertinimas:
3.1818 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Per Kūčias šis patiekalas yra mano vienas mėgstamiausių. Receptas labai tradicinis, itin greitai ir paprastai pagaminamas. Ant blynelių galite pabarstyti keptų svogūnų, bet jei nesate dideli keptų svogūnų mėgėjai galite patiekti ir be jų ar su kažkuo kitu – kas tik jums atrodo skaniausia ir tinkamiausia su tokiais blyneliais.

Gaminimas

1. Vandenį sumaišome dubenyje su tiek miltų, kad gautumėte jogurto tirštumo tešlą. Nereikia, kad tešla būtų per daug tiršta, kitaip blynai bus kietoki.
2. Svogūną susmulkiname, apkepiname keptuvėje su aliejumi, paliekame atvėsti. Pusę svogūno sudedame į tešlą, išmaišome. Tešlą pagardiname pipirais, druska, džiovintais krapais.
3. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitiname aliejų.
4. Silkės juostelę supjaustome didesniais gabalėliais.
5. Pilame šaukštą tešlos į keptuvę, tuomet dedame pora silkės gabalėlių, užpilame puse šaukšto tešlos, kad padengtų silkės gabalėlius. Blynelius kepame iš abiejų pusių, kol gražiai apskrunda.
6. Puse likusio kepinto svogūno apibarstome silkės blynelius, o kitą pusę sumaišome su balzaminiu actu ir apibarstome ant blynelių. Galite ir visą likusį svogūną sumaišyti su balzaminiu actu.

Skanaus!

Blyneliai skanūs ir šalti, ir karšti, ir pašildyti mikrobangų krosnelėje. Tad bus puikus užkandis ne tik Kūčių dieną ar vakare, bet ir sekančią dieną ant Kalėdų stalo.

Silkės blyneliai
Foto: Recepto autorė
Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite