Cinamoninės bandelės su varškine tešla

Varškės tešlos cinamoninės bandelės
Foto: I.Alenskaitės nuotr.
Pagaminamas per: 60min
Įvertinimas:
4.2143 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sudėtingumas:
Porcijos:

Ingredientai:

Tešlai:
50 g Sviestas
150 g Grūdėta varškė
100 g Grietinė
60 g Cukrus
1 šaukštelis Vanilinis cukrus
2 stiklinė Miltai
žiupsnelis Druska
1,5 šaukštelis Kepimo milteliai
Įdarui:
25 g Sviestas
3 šaukštas Cukrus
1,5 šaukštelis Cinamonas
Glajui:
100 g Cukraus pudra
1 šaukštelis Vanilinis cukrus
2-3 šaukštas Pienas

Sklando posakis, kad nebuvote karantine, jei nekepėte cinamoninių bandelių. Štai jums laiko patikrintas receptas.

Gaminimas

Pirmiausia pasiruošim tešlą. Išlydom sviestą ir paliekam bent penkioms minutėms praaušti. Į dubenį dedam grūdėtą varškę, grietinę, cukrų, vanilinį cukrų, supilam sviestą. Išplakam. Jei liko koks vienas kitas varškės gumuliukus – ne pasaulio pabaiga, todėl visai nesinervinam.

Stiklinę miltų sumaišom su kepimo milteliais ir druska. Dedam į tešlą ir išplakam. Suberiam likusius miltus ir porą minučių paminkom. Tešla neturėtų baisiai prie rankų lipt, bet ir kieta jos nepavadinsi.

Įjungiam orkaitę – 200 laipsnių. Išlydom sviestą, skirtą įdarui. Lėkštėj sumaišom cukrų (galima naudoti ir rudąjį) ir cinamoną (dar galima dėti muskato ir saikingai imbiero). Miltais pabarstom stalviršį ir iškočiojam iš tešlos stačiakampį. Maždaug 30 centimetrų pločio ir 35-40 centimetrų pločio. Aptepam jį sviestu, palikdami po kokį centimetrą nuo ilgesnių kraštų. Ten pat išbarstom cukraus ir cinamono mišinį.

Atsargiai, labai nespausdami suvyniojam pagal ilgąją kraštinę į ritinį. Padalijam jį į dvylika lygių dalių. Kepimo formą (geriausia – atidaromu šonu) ištepam sviestu, sudėliojam bandeles palikdami maždaug 5-7 mm tarpelius. Pažiūrėjus į nuotrauką turėtų būti aiškiau, kaip tasai procesas turėtų vykt. Kišam į orkaitę ir kepam maždaug pusvalandį.

Ištraukiame ir leidžiame 10-15 minučių atvėsti. Per tą laiką sumaišom cukraus pudrą su vaniliniu cukrumi. Pilam du šaukštus pieno ir išmaišom. Jei masė baisiai tiršta ir labiau primena košę, o ne glajų, įpilam dar šlakelį pieno. Apšlakstom pyragą. Valgom. Skanaus.

Varškės tešlos cinamoninės bandelės
Foto: I.Alenskaitės nuotr.
Šaltinis: www.DELFI.lt