Antradienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad FNTT tiria Joniškyje įsikūrusias mėsos perdirbimo įmones Alsių paukštynas ir „Delikatesas“.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos viršininkas Algimantas Laucevičius DELFI patvirtino, kad toks tyrimas pradėtas. Įmonėse kovo pabaigoje, balandžio pradžioje įtariant galimą didelį kiekį neapskaitytos mėsos produkcijos atliktos kratos.

„Kadangi ikiteisminis tyrimas yra pradėtas, yra nusikalstamos veikos požymiai nustatyti. Konkrečiai kiekių įvardinta nėra, nurodyta, kad iki 100 tonų, bet kiekiai nemaži“, – sakė A. Laucevičius.

Jis pridūrė, kad tyrimas pradėtas dar šių metų pradžioje.

„Kadangi tai yra finansinis, mokestinis tyrimas, tai ilgokai ir medžiaga renkasi, kratos atliekamos, įrodymai renkami. Kažkokios greitos baigties atitinkamai ir neplanuojame. Praktiškai, čia šviežias dalykas dar“, – sakė A. Laucevičius.

Sugadino atostogas

V. Kaikaris nebuvo linkęs kalbėti apie FNTT tyrimą. Verslininkas sakė: „Pirmą savaitę atostogų turiu ir ją sugadino“.

Jis siūlė kitą savaitę atvažiuoti į Joniškį ir tada apie viską pasišnekėti.

„Čia buvo prieš dvi savaites. Ar matėte nors vieną daiktą, kas pas mus blogo buvo rasta? Septynis kartus tikrino ir nieko nerado. Čia eilinį kartą, žaidžiama laiko atžvilgiu“, – DELFI sakė pašnekovas.

Verslo ryšiais su „Delikatesu“ ir Alsių paukštynu susijęs V. Kaikaris visuomenėje žinomu tapo prieš kelis metus, kai pasisakė apie Rusiją.

„Jeigu mes turėtume armiją, su kuria, kaip Vytauto Didžiojo laikais, galima būtų papūsti prieš Maskvą, tai aš dar suprasčiau. Dabar mes neturime nei armijos, nei finansinių galimybių.

Negalime kalbėti nei apie tankus, nei apie patrankas. Galėsime jas sviestu tepti, kai neturėsime kur jo dėti, galėsime sūrį susikišti ten, kur nesueina. Va tada sėdėsime ir galvosime, ką padarėme“, – 2014 metais LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ sakė jis.

„Sodros“ duomenimis, žemės ūkio bendrovėje „Delikatesas“ dirba 196 darbuotojai, jų vidutinis atlyginimas – 628 eurai.

Alsių paukštyne dirba 10 darbuotojų, vidutinė alga įmonėje siekia 590 eurų.

Ne pirmas atvejis

Apie vieno taip pat su neapskaitytos mėsos produkcija susijusio tyrimo užbaigimą FNTT pranešė kovo pabaigoje.

Paskelbta, kad Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl 19 asmenų, šešėlyje pardavusių 220 tonų kiaulienos skerdienos, kuri buvo paruošta Kaišiadorių rajone veikiančioje žemės ūkio bendrovėje „Nematekas“.

„Tarp įtariamųjų – pati aukščiausia žemės ūkio bendrovės vadovybė: bendrovės direktorė, vyriausioji buhalterė, pardavimų skyriaus vadovė. Įtarimai pareikšti ir bendrovės vadybininkui, dviem bendrovės vyriausiesiems sandėlininkams ir dvylikai skerdieną be apskaitos dokumentų pardavusių prekeivių.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad Kaišiadorių rajone veikianti bendrovė per trumpesnį nei pusantrų metų laikotarpį pardavė beveik 220 tonų kiaulienos skerdienos – kiaulių pusių ir žalios mėsos. Paskaičiuota, kad Kaišiadorių žemės ūkio bendrovė, neišrašydama būtinų apskaitos dokumentų, skerdienos pardavė už beveik 0,5 mln. eurų“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nustatyta, kad žalią kiaulieną šešėlyje realizuodavo Alytaus regiono turgaviečių prekeiviai. Paaiškėjo, kad skerdieną be apskaitos dokumentų įsigijo 17 asmenų: tarp jų – viena bendrovė ir 13 asmenų, dirbančių pagal verslo liudijimus. Produkciją turgaus prekeiviai užsakydavo per bendrovės vadybininką telefonu, gavėjams ji buvo pristatoma pagal krovinio važtaraščius. Šešėlyje pardavus produkciją, nesumokėta per 170 tūkst. eurų pridėtinės vertės (PVM) ir pelno mokesčių.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad šalia tokios šešėlinės prekybos skerdiena žemės ūkio bendrovėje dirbantis vadybininkas su pagalbininkais vykdė ir dar vieną neteisėtą verslą. Iš skerdienos, įsigytos be jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, įtariamieji gamindavo įvairią mėsos produkciją, kurią nelegaliai parduodavo tose pačiose Alytaus regiono turgavietėse. Vadybininkas, kaip rodo ikiteisminio tyrimo duomenys, pats sau užsakydavo produkciją iš bendrovės.

Kelis šimtus tonų šešėlyje pardavusios Kaišiadorių bendrovės vadovybės ir turgaus prekeivių byla perduota nagrinėti Alytaus rajono apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už apgaulingą apskaitos tvarkymą, neteisingų duomenų pateikimą gali grėsti maksimali iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, o už įvykdytą sukčiavimą – iki trejų metų.

Šešėlinė prekyba mėsa ir jos gaminiais FNTT Kauno valdybos akiratyje atsiduria ne pirmą kartą. Pavyzdžiui, pernai metų pabaigoje FNTT išsiaiškino, kad Kaune įsikūrusi viena stambiausių Lietuvos mėsos perdirbimo bendrovių „Samsonas“ daliai savo klientų pusę pagamintos rūkytos ir kitokios produkcijos realizuodavo be apskaitos dokumentų.

Tyrimo duomenys parodė, kad mėsos perdirbimo įmonės atsakingi darbuotojai susitarė su mėsos produkciją perkančiomis Kauno, Klaipėdos bendrovėmis ir asmenimis, prekiaujančiais mėsos produkcija turgavietėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (249)