Saulius Skvernelis sako, kad Trišalės tarybos palaimintas pataisas Vyriausybė apsvarstys balandžio 19 dieną. Jis taip pat pabrėžė, kad visos pataisos, kurias parlamentarai registruos, bus atmestos – toks esąs „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos sprendimas.

„Esminis dalykas, kad liepos 1 dieną šitas atidėliotas kodeksas su pataisomis, dėl kurių sutarta, įsigalios. Jeigu bus bandoma registruoti Seime įvairias pataisas, koalicija nusprendė, kad jos turėtų būti atmestos“, – antradienį po valdančiosios koalicijos pasitarimo žurnalistams Seime teigė premjeras.

S. Skvernelis tikisi, kad Trišalės tarybos susitarimams Vyriausybė balandžio 19-ąją pritars.

„Ką sutarė Trišalė taryba, Vyriausybė kitą trečiadienį adaptuos, svarstys posėdyje ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai nukreipiami į Trišalę tarybą, diskusijos ten vyksta toliau, ieškoma sprendimų, susitariama, tada perduodama Vyriausybei ir – Seimui“, – pridūrė premjeras.

Nors S. Skvernelis abejoja, kad iki Darbo kodekso svarstymo Seime Trišalė taryba spės susitarti ir dėl kitų klausimų, sako, kad šios pataisos visgi galėtų būti priimtos. Tačiau jeigu taip neatsitiks, pakeitimai bus priimti vėliau, kai sutarimą ras Trišalė taryba.

Siūlo atidėti dar pusmečiui

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas BNS teigė, kad valdančiųjų susitarimas dėl pataisų, kurioms nėra pritarusi Trišalė taryba, nesvarstymo Seime esąs teisingas. Tačiau, pasak jo, profsąjungoms yra sunkiau nei darbdaviams, kurie yra „geresnėse pozicijose“.

„Mes dabar esame tokioje padėtyje, kad tas kodeksas, kuris turi įsigalioti, darbdaviams yra truputį naudingesnis, todėl jie turi geresnę platformą deryboms - jeigu nesusitariame, lieka tos pačios nuostatos. Mes tariames ant naujojo kodekso pagrindo, jame jau užprogramuotos geresnės sąlygos darbdaviams, o ne darbuotojams, o jie stengiasi dar išpešti, kad jiems būtų dar naudingiau“, - sakė A. Černiauskas.

Jis norėtų, kad kodekso įsigaliojimas būtų atidėtas iki 2018 metų pradžios.

„Gal geriau atidėti dar pusmečiui. Gal tai darbdavius, nenorinčius atidėjimo, paskatintų deryboms. Jeigu jie suprastų, kad tas kodeksas neįsigalios iki to laiko, kol nerasime Trišalėje taryboje kompromiso, gal jie būtų lankstesni derybose“, - teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos lyderis.

Pasak A. Černiausko, Trišalė taryba yra pritarusi nedidelei daliai prezidentės veto iškeltų klausimų.

„Čia yra tik nedidelė dalis iš prezidentės veto, dėl ko mes sutarėme Trišalėje taryboje. Kitais klausimams nepritarė darbdaviai“, - sakė profsąjungų lyderis.

Kovo 17-ąją darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių Darbo kodekso nuostatų. Pavyko sutarti dėl darbo arbitražo sprendimų nevykdymo maksimalaus baudos dydžio, dėl to, kad darbo arbitražą galima inicijuoti abiejų pusių sutarimu, dėl darbinio teisnumo ir veiksnumo sąvokos grąžinimo, dėl kompensacijos už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo darbo pobūdžio grąžinimo.

Sutarta, kad darbuotojų atostogos per metus sieks 20 darbo dienų, o papildomos atostogų dienos bus reguliuojamos Vyriausybės nutarimais, be to, darbuotojai per savaitę negalės dirbti ilgiau nei 60 valandų, įskaitant papildomą darbą ir viršvalandžius. Dirbantiesiems pagal suminę darbo laiko apskaitą bus taikomas 3 mėnesių apskaitinis laikotarpis, o maksimalus darbo laikas – ne daugiau kaip 52 valandos per savaitę, neįskaitant papildomo darbo.

Be to, taryba nutarė, kad darbo tarybos bus steigiamos įmonėse, kuriose dirba ne mažiau kaip 20 darbuotojų, tačiau jei trečdalis jų priklauso profesinei sąjungai, tarybos nebus, o jos funkcijas perims profesinė sąjunga. Vieta darbo taryboje turės priklausyti profsąjungai.

Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties, interesų konfliktų.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vienintelė iš profesinių sąjungų nepasirašė Trišalės tarybos narių susitarimo dėl ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (168)