Banko paskaičiavimais, jam gali tai atsieiti 558 mln. eurų, informuoja BBC. Šią sumą sudaro 200 mln. eurų išmoka fondui „Atlante“, specialiai sukurtam gelbėti Italijos bankus; šis fondas turėtų išpirkti dalį blogųjų „Monte dei Paschi“ paskolų.

Išmokos bankams, kurie mėgins išplatinti naujas kreditoriaus akcijas, sumažėjo nuo 170 mln. iki 84 mln. eurų, lyginant su ankstesniu įvertinimu, po to, kai bankai atsisakė preliminaraus sandorio dėl emisijos.

Kreditorius taip pat pranešė, kad į šią sumą neįskaičiuotos išmokos, susijusios su pagrindinio investuotojo dalyvavimu kapitalo pritraukimo schemoje, nes „kol kas nevyksta jokių derybų dėl tokio pobūdžio išmokų“.

Praėjusią savaitę Italija kreipėsi į Europos centrinį banką (ECB) su prašymu skirti daugiau laiko gelbėti banką. Šalis prašė skirti laiko iki sausio 20 dienos, iki tol bankas tikėjosi užbaigti vadinamosios 5 mlrd. eurų naujo kapitalo injekcijos programą ir išvengti finansinių nuostolių, susijusių su pastaraisiais įvykiais Italijoje. Tačiau ECB atmetė šį prašymą.

Kaip skelbė naujienų agentūra „Reuters“, ECB valdančioji taryba atmetė prašymą, nes ji įsitikinusi, kad Roma turi imtis priemonių, o papildomas laikas bankui per daug negelbėtų.

„Monte dei Paschi“ yra vienas iš kelių didžiųjų Italijos bankų, kuriuos slegia didelė blogųjų paskolų našta. Bankai mėgina atsikratyti dalies šių paskolų parduodami jas investuotojams, kurie specializuojasi probleminių skolų srityje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)