Didžiųjų teniso žvaigždžių kovos

„Didžiojo teniso apšilimo turnyrai prasideda iš karto po Naujųjų. Iš pradžių jie vyksta Brisbene, Perte, Sidnėjuje, o visa tai vainikuoja finalas Melburne, – DELFI pasakojo Ž. Grigaitis. – Visą sausio mėnesį visos australų kalbos tik apie tai ir sukasi. Visi dalijasi mintimis apie teniso žaidėjus, jų žaidimo technikas, elgesį ir problemas. Tenisas Australijoje lyg krepšinis Lietuvoje – kaip antra religija.“

Ne be reikalo Žilvinas pamini, jog apkalbant teniso rezultatus, nepamirštamas ir žaidėjų elgesys. „Jaunieji žaidėjai netvardo emocijų, – šypteli pašnekovas. – Nei uždirbamų pinigų, nei elgesio.“

Anot pašnekovo, tokios jaunosios Australijos teniso žvaigždės kaip Nickas Kyrgiosas ar Bernardas Tomičius, labai norėtų dominuoti visur, tačiau jų pasiekimai vertinami pagal žaidimo galimybes. „Nickas Kyrgiosas šiuo metu – aukščiausiai reitinguojamas ATP ir WTA reitinguose, jo vieta 14-ta, o o tai yra aukščiau už tokį grandą kaip Rogeris Federeras, bet jo elgesys aikštelėje kitoks, problematiškas. Net ir Australijos spauda, kuri myli išsišokimus, pradeda jį tiesiog ignoruoti.“

Jaunoji teniso žvaigždė savo elgesio problemas sprendė net pas psichologus, tad šiame teniso turnyre turėtų pasimatyti to rezultatai.

„Nemažai problemų ir skandalingų situacijų paaiškėjo po tyrimų dėl sutartų varžybų, – pasakojo Žilvinas. – Pasipylė nemažai kaltinimų kai kuriems žaidėjams, negana to, jiems skirtos ir tūkstantinės baudos, kai kurie šalinami iš turnyrų. Deja, kai kurie iš jų šalinami visam gyvenimui.“

Prieš prasidedant didžiosioms teniso kovoms, žiniasklaidoje nuaidėjo skandalas, kurio sūkuryje – 2016 metų Australijos teniso turnyro jaunimo grupės lyderis – Oliveris Andersonas. „Jis buvo nušalintas nuo visų varžybų dėl manipuliavimu sutartomis rungtynėmis. Kovo mėnesį Oliveris išgirs nuosprendį, jis gali būti labai skaudus“, – kalbėjo Ž. Grigaitis.

Skandalai ir noras būti pirmiems

„Neslūgsta kalbos ir apie didžiojo ketverto, Rafaelio Nadalio, Novako Djokovičiaus, Andy Murray ir Rogerio Federerio, subyrėjimą. Kažkuris iš jų 2017-aisiais turėtų pasitraukti iš didžiojo teniso, nes jie visi turi nemažai sveikatos ir panašių problemų. Akivaizdu, kad bus pasikeitimų ir, žiūrint į reitingus, į tenisą ateina nauji vardai, – vertinimais dalijosi Ž. Grigaitis. – Pasak vieno iš buvusių žaidėjų, Pato Casho, vienintelis Andy Murray gali išsilaikyti ilgesnį laiką ir dar pabūti teniso pasaulio lyderiu. Jis nekomentavo Novako Djokovičiaus problemų, kodėl jis gali trauktis iš teniso, bet pats Novakas yra ištroškęs pasirodyti Melburne. Jis tikrai nenori būti antras, tad tai girdėti jam itin skaudu. Save jis laiko tikru teniso vilku, kuris dabar yra kalno apačioje, tačiau dega noru įrodyti, ką gali.“

Teniso pasaulyje sukasi didžiuliai pinigai, tą patvirtina ir pats Žilvinas. „Tai parodė ir „Kooyong classic“ turnyras, kuriame privatūs teniso klubai galėjo sau leisti kviesti tik pasaulinio lygio žaidėjus“, – kalbėjo Žilvinas.

Jau kelerius metus australiškame teniso turnyre nėra lietuviškos vėliavos, o štai Latvija ir Estija gali pasidžiaugti savo atstovais šiųmetinėje kovoje.

Finansiniai teniso turnyro pokyčiai

„Kaip ir kasmet, teniso turnyro metu daug kalbama apie pinigus, turnyro organizavimą bei pakeitimus. Šįmet galima išskirti bilietų kainų šuolį, prastą logistiką ir stiprų prestižinio teniso turnyro komercializavimą, – pasakojo verslininkas. – Noras uždirbti iš pašalinių ar papildomų renginių yra toks didelis, kad tenisas lieka antrame plane. Bilietų kainos pašoko, kaip ir viso kito.“

Anot Žilvino, bilieto kainos į pusfinalius, finalus ar specialius renginius, gali siekti nuo 120 iki 2900 Australijos dolerių.

„Didysis tenisas jau pradeda užpildyti Melburno viešbučius ir atskrendančių lėktuvų vietas, – džiaugėsi Ž. Grigaitis. – Jau tuoj, per ateinančias dvi savaites, paaiškės ir lyderiai. Tie, kurie savo sąskaitas pasipildys milijonais.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (137)