Į parodos atidarymą susirinkusius žmones sveikino ir įžanginį žodį tarė galerijos vadovas D. Juškus. Jis džiaugėsi jaunųjų menininkų darbais ir „gaiviu vėjo gūsiu“, kurį jaunieji menininkai įneša į galerijos patalpas: „Labai džiaugiuosi, kad mūsų galerija žengia koja kojon su jaunaisiais dailininkais, atranda pasaulius. Man pačiam ši erdvė šiandien yra visiškai pasikeitusi.“

Parodos atidaryme apsilankė ir dainininkė Šorena Janiašvili. Moteris svečių akis traukė pasikeitusia šukuosena - kirpčiukais ir itin originalia apranga.

Po patidarymo pakalbinta parodos kuratorė Indrė Petkevičiūtė sakė: „Darbus mes rinkome pagal profesionalumą, temų aktualumą, o be to atėjo laikas ir pačiai galerijai šiek tiek atjaunėti.Tą žodį „mimikrija“ manau galima pritaikyti ir pačiai galerijai. Norėjome prisitaikyti prie aplinkos. Pasislėpti nuo priešų ir susirasti naujų draugų. Kai kurie autoriai yra dar labai jauni, bet sukūrę stiprias kolekcijas ir mes juos norėjome parodyti, nes jauniems autoriam yra tikrai mažai erdvės kur jie gali pasirodyti. Manome, kad iš dabartinių jaunų autorių šie mūsų surinkti autoriai yra labai stiprūs.“

Viena iš parodos menininkų Indrė Ercmonaitė-Jakucevičienė sako, kad visi parodai surinkti menininkai yra labai skirtingi, visi turi savo kryptį ir stilių. Paklausta, kaip gimsta siužetai, tapytoja atsakė: „Siužetai atsiranda iš to kas tiesiog graužia, kas aktualu, kas skauda. Būna, kad kartais norisi kažką pasakyti, bet nežinai kaip ir atrodo, kad spalvomis tai padaryti bus lengviau.“

Kita menininkė Monika Furmanavičiūtė kalbėdama apie savo darbų tematiką teigia: "Moterų tapytojų gretos dar visai neseniai pasipildė, prieš kelis dešimtmečius akademijoje būdavo vos kelios moterys tapybos studijoje, tuo tarpu dabar atvirkščiai, keli vyrai. Dėl to ir moters tapatybės tematika aktuali. Reikia atrasti, suvokti, suformuoti kas šiandien yra moteris. Aš pati bandau išsiaiškinti ką man reiškia būti moterimi, o mano kūriniai yra tarsi dienoraščiai."

Parodą sudaro grafikos ir tapybos darbai, kuriuos sukūrė jauni, tačiau jau spėję pelnyti įvertinimą Lietuvos dailininkai: Monika Furmanavičiūtė, Indrė Ercmonaitė-Jakucevičienė, Mykolė Ganusauskaitė, Petras Lincevičius, Laura Grybkauskaitė ir Algirdas Jakas.

Parodoje “Peizažo mimikrija” jaunieji autoriai demonstruoja kaip klasikiniai žanrai (peizažai, interjerai, natiurmortai) geba maskuotis, pasislėpti. Mimikrija – gamtoje sutinkamas reiškinys, kai individas įgauna gebėjimą supanašėti su aplinkos daiktais. Dėl apgaulingos išvaizdos toks organizmas lieka nepastebėtas arba atvirkščiai – atbaido priešą.

„Juškus Gallery“ vadovas Donatas Juškus teigia: „Šiandien vis drąsiau kalbame apie jaunąją Lietuvos dailės kartą, kuri ateina su šiuolaikišku ir išskirtiniu požiūriu į klasikinius žanrus. Reikia pripažinti, kad jaunoji karta demonstruoja ir talentą, ir kūrybinių technikų įvairovę, ir neišsenkantį naujų idėjų srautą. Galime tik pasidžiaugti, kad jaunieji menininkai ugdo ir plečia lietuviškosios dailės gerbėjų ratą.“

Galerijoje darbai eksponuojami bus Iki lapkričio 14 d.

Parodos atidarymo akimirkos - DELFI nuotraukų galerijoje:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)