A. Navalnas buvo sulaikytas tuo metu, kai ėjo Tverskaja gatve. Taip pat pranešama, kad suiminėjami ir kiti žmonės.

Ėjusieji šalia A. Navalno akcijos dalyviai užblokavo policijos autobusą, į kurį pasodino politiką, ir neleidžia jam išvažiuoti. Pats A. Navalnas iš autobuso rašo, kad jam viskas gerai, ir paragino nebandyti jo išlaisvinti iš autobuso. „Mūsų šiandieninė tema – kova su korupcija“, – pridūrė jis.

A. Navalnas policijos autobuse

Kirovo miesto teismas vasarį nuteisė opozicionierių lygtine penkerių metų kalėjimo bausme. Jis ir atnaujintame procese buvo pripažintas kaltu dėl lėšų švaistymo. A. Navalnas kaltinimus atmetė ir paskelbė nuosprendį skųsiantis. Kartu jis pareiškė dalyvausiąs 2018 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

OMON (Ypatingosios paskirties milicijos būrys) šluoja protestuotojus iš aikštės – karių grupė bando įsiskverbti į minią ir išstumti žmones iš aikštės. Į pagalbą jie pasitelkia lazdas. „Meduza“ korespondentai vertina, kad vietoje darbuojasi apie 200 karių.

Iš viso policija jau sulaikė virš 500 žmonių. „Dožd“ pranešė, kad žmonių išvaikymui panaudotos ašarinės duojos, tačiau „Meduza“ korespondentai to nepatvirtino.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją:

Kovo 26 d. daugybėje Rusijos miestų įvyko nesankcionuoti mitingai prieš korupciją, kuriems pagrindą sudarė A. Navalno ir jo fondo tyrimas apie „slaptą premjero Dmitrijaus Medvedevo imperiją“.

Tūkstančiai žmonių Rusijoje protestavo prieš korupciją

Tūkstančiai žmonių įvairiuose Rusijos miestuose sekmadienį dalyvavo demonstracijose prieš korupciją. Žmones į mitingus sukvietė Kremliaus kritikas ir tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas, praneša agentūra AFP.

Maskvoje protestų vietose buvo sutelktos gausios policijos pajėgos. Čia jos, liudininkų duomenimis, sulaikė A. Navalną. Naujienų agentūros „Reuters" fotografas teigė matęs, kaip pareigūnai sulaiko A. Navalną ir veda jį į policijos automobilį.

Novosibirsko centre sekmadienį į mitingą susirinko apie 2 000 žmonių. Jie laikė rankose plakatus su užrašais „Ne - korupcijai". Krasnojarske ir Omske prieš korupciją protestavo 1 500 rusų, Vladivostoke Rusijos Tolimuosiuose Rytuose - 700.

Daugelio miestų, tarp jų ir Maskvos, valdžia leidimo mitingams nedavė. Iki vidurdienio Maskvos (ir Lietuvos) laiku sostinėje palei numatomą protestuotojų maršrutą buvo sutelktos gausios policijos pajėgos. Demonstraciją planuota pradėti 14 val.

Šių protestų iniciatorius A.Navalnas šį mėnesį paskelbė išsamią ataskaitą, kurioje apkaltino Ministrą Pirmininką Dmitrijų Medvedevą, kad šis per šešėlinį pelno nesiekiančių organizacijų tinklą kontroliuoja didžiulę nuosavybę. Ši ataskaita „YouTube“ pažiūrėta jau per 11 milijonų kartų, tačiau iki šiol nesulaukė jokios premjero ataskaitos.

Kremliaus kritikas, kuris yra paskelbęs ketinimus kitąmet dalyvauti prezidento rinkimuose, kelias pastarąsias savaites telkia rėmėjus didžiuosiuose Rusijos miestuose.

Kai kurių miestų valdžia sankcionavo sekmadienio protesto akciją. Pasak vietinio naujienų portalo Sib.fm, Sibiro miesto Novosibirsko centre susirinko maždaug 2 tūkst. žmonių, nešinų plakatais su užrašais „Korupcijai – Ne“.

Paskatinti pranešimų, kad vienoje iš D.Medvedevo namų yra specialus namelis ančiai, kai kurie protestuotojai laikė geltonas gumines antis.

Rusijos Konstitucija leidžia viešus susibūrimus, tačiau neseniai priimti įstatymai kriminalizavo miesto valdžios nesankcionuotus protestus. Valdžia dažnai atsisako išduoti leidimus Kremliaus kritikų organizuojamoms akcijoms.

Vietos žiniasklaidos skaičiavimais, protestuose Sibiro miestuose Krasnojarske ir Omske dalyvavo maždaug po 1,5 tūkst. žmonių.

Daugelyje miestų mitingai nebuvo sankcionuoti, todėl kai kurie protestų dalyviai buvo sulaikyti policijos.

Tolimųjų Rytų mieste Vladivostoke akcijoje dalyvavo apie 700 žmonių, iš jų keliolika buvo sulaikyti, pranešė vietos naujienų portalas „Prima Media“.

Pasak vietos portalo „Znak.com“, Uralo mieste Jekaterinburge į protestą susirinko apie tūkstantį žmonių.

A.Navalnas savo oficialiame tinklapyje paskelbė, kad prie proteste planavo dalyvauti 99 Rusijos miestai, tačiau 72 iš jų valdžia nedavė leidimo. Pareigūnai įvairiai motyvavo tokį sprendimą – nuo gatvių valymo ar varpų koncerto iki Kremliaus rėmėjų tuo pačiu metu planuojamų renginių.

Pranešama, kad valdžia taip pat spaudė studentus nedalyvauti protestuose: kai kuriuose miestuose sekmadienį netgi vyko egzaminai.