J. Kaczynskis seniai tvirtina, kad Lenkija nori likti Europos Sąjungoje, bet atmeta bet kokias idėjas dėl „skirtingų greičių ES“, nors šią idėją palaiko kai kurios svarbios bloko narės, pavyzdžiui, Vokietija ir Prancūzija.

Lenkija, didžiausia Vidurio Europos ekonomika, nerimauja, kad būdama tarp devynių dabartinių euro zonai nepriklausančių narių gali būti palikta nuošalyje, jeigu eurą įsivedusios šalys didins savo integraciją.

„Negalime sutikti su jokiomis deklaracijomis apie dviejų greičių Europą“, – dešiniojo sparno savaitraščiui „wSieci“ sakė J. Kaczynskis, partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis, daugelio laikomas tikruoju Lenkijos sprendimų priėmėju.

„Tai reikštų, kad mes arba būsime išstumti iš ES, arba pažeminti iki blogesnės kategorijos narės. Turime tam priešintis kaip įmanydami“, – sakė jis.

ES lyderiai kovo 25 dieną susitiks Romoje paminėti ES 60-ųjų įkūrimo metinių ir tikisi, kad šis momentas akcentuos bloko vienybę Didžiajai Britanijai rengiantis inicijuoti ES sutarties 50-ąjį straipsnį ir taip pradėti dvejus metus truksiantį išstojimo procesą.

„Dviejų greičių Europa reikštų, kad pinigai koncentruotųsi Vakaruose, be kitų priežasčių – ir dėl to, kad Vokietija turės mokėti daugiau, norėdama padengti euro zonos skolas“, – sakė J. Kaczynskis.

„Daugiau pinigų taip pat bus nukreipta į inovacijas senesnėse Sąjungos šalyse, ir tai reiškia reikšmingus nuostolius mums“, – pažymėjo jis.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)