miškas

970 straipsnių

Miškas – teritorija, tankiai apaugusi medžiais, sudaranti tam tikrą gyvosios gamtos buveinę. Miškai dengia apie 30 proc. Žemės sausumos ir yra viena svariausių biosferos elementų. Miškai susidaro teritorijose, kur yra pakankamai kritulių ir kurie iškrinta visus metus, ne tik lietinguoju laikotarpiu. Pagrindiniai Žemės miškų masyvai auga vidutinių platumų, pusiaujo, subtropinėse klimato juostose. Miškų nėra arktiniuose, antarktiniuose regionuose, tropikų klimato juosta taip pat negausi miškais. Miškai taip pat auga įvairių pasaulio regionų kalnuose, o jų augimo viršutinė riba vadinama medžių linija.

Aneta Kurowska

Kiekvienas nukirstas medis vilniečiams kelia šūsnį emocijų. Dažniausiai jos yra negatyvios, nes gyventojams nepatinka, kai mieste mažėja žaliųjų akcentų. Šįkart Valakupių girininkijoje gyventojai pastebėjo iškirstus medžius ir tuomet pasipylė klausimai: kam prireikė retinti mišką?

Projektas „Miško istorijos“

Miškas ir lietuvis – neatsiejama. Tačiau jei pasmalsautume, kas tame miške vyksta, kaip jis prižiūrimas ir kokie pokyčiai jame vyksta, tik nedaugelis galėtų paaiškinti kismo procesus ir bioįvairovės kūrimąsi. O jeigu dar pridėtume kirtavietes, neabejotinai išgirstume kontraversiškų įsitikinimų.

Arnas Stačiokaitis

Daugumai jau yra žinoma, jog statyti namo miške negalima. Po pastarųjų garsiai viešumoje nuskambėjusių įvykių dėl medžių kirtimo dauguma jaučia įtampą, net jei reikia nupjauti vieną padžiūvusį medį. O išgirdę idėją statyti namą miške – bėgtų ir neatsisuktų.