Mažas vs. didelis

Vilniaus klinikinės ligoninės gydytojas urologas Marius Anglickis pripažįsta - varpų dydis, forma labai varijuoja. Vyrams daugiausiai bėdų kyla tada, kai varpa būna per didelė arba per daug maža.

„Kiekvienas vyras pasąmoningai trokšta didelės varpos. Psichologai labai įvairiai aiškina tokį beprotišką vyrų troškimą. Yra sukurta gausybė hipotezių. Manoma, kad didelė varpa – tai vyriškumo, galios ir pasididžiavimo prieš moteris simbolis. Troškimas dominuoti, pirmiausia seksualinėje srityje, užkoduotas vyrų pasąmonėje. Šį teiginį patvirtina senoviniai rašytiniai šaltiniai, randami Azijoje, Okeanijoje, Senovės Egipto ir Europos teritorijose. Čia vyriškas falas yra galybės, gebėjimo apvaisinti moterį ir žemės derlingumo simbolis“, - aiškina M. Anglickis.

Tuo tarpu Antikoje grožio etalonas buvo maža varpa.

„Buvo manoma, kad tai santūrumo bei intelektualumo simbolis. Mažos varpos vaizduojamos visose Antikos skulptūrose. Tuo tarpu dideles varpas turėjo bjaurūs ir kvaili vyrai, kurie buvo valdomi geismo ir seksualinių poreikių. Pavyzdžiui, senovės graikų vaisingumo ir derlingumo dievas Priapas buvo vaizduojamas kaip pasileidusi ir savo seksualinių poreikių nekontroliuojanti būtybė su dideliu falu“, - pasakojo pašnekovas.

Šiais laikais daugelis pacientų su mažomis varpomis jaučia nepagrįstą diskomfortą.

Marius Anglickis
„Nedidelė varpa ir nuolatiniai užgauliojimai berniukų persirengimo kambariuose stipriai traumuoja paauglius. Subrendę vyrai jaučia diskomfortą mylėdamiesi, bijo prieš moterį pasirodyti nuogi, praustis duše, nusirengti pirtyje. Nebeapsikentę užgauliojimų tokie vyrai ryžtasi kraštutinumui – varpos didinimo operacijai. Tačiau daugelis tyrimų rodo, kad varpos dydis daro mažai įtakos moterų seksualiniam pasitenkinimui. Viską lemia vyro patirtis ir sugebėjimas sujaudinti bei patenkinti moterį.

Moterims, kurių orgazmas yra klitorinis, visiškai nesvarbu varpos dydis. Tik toms, kurių orgazmas pasiekiamas dirginant gimdos kaklelio zoną, varpos dydis įgyja reikšmę, bet tai išsprendžiama pasirenkant atitinkamą pozą. Vyrams, kurių varpa trumpesnė, rekomenduojama būti iš nugaros. Tada sutrumpėja makšties ilgis, ir vyras daug giliau įsiskverbia. Partnerė gali palinkti į priekį ar atgal, kad įsiskverbimas būtų gilesnis. Dar viena tinkama poza, kada moteris viršuje. Ji pati gali reguliuoti įsiskverbimo gylį ir kampą“, - patarė urologas.

Tačiau kartais nebepadeda net tinkama poza. Nuovargis, rūkymas ir vaistų vartojimas daro savo. Dažnai net ir jauni, pilni energijos vyrai pradeda skųstis erekcijos sutrikimais.

„Pavyzdžiui, legendinis meilužis Kazanova nepasižymėjo didele varpa. Dar vienas labai įdomus faktas tas, jog mažiausius penius turi Kamasutros kūrėjai ir meilės virtuozai – indai. Nors jų vidutinis varpos dydis daug mažesnis už europiečių, jiems tai visai netrukdo džiaugtis meilės malonumais. Ramybės būsenos jų falo ilgis siekia 10–11 cm, susijaudinus – 12,5 cm. Tuo tarpu vidutinio europiečio varpos ilgis yra 8–10 cm, susijaudinus – 16–18 cm.

Paradoksalu, bet daug daugiau sunkumų mylintis patiria didelių falų savininkai. Jei jų varpa erekcijos metu pasiekai 18–20 cm, ji laikoma didele. Moterys, besimylėdamos su didelių falų savininkais, jaučia skausmą ir dažnai nepasiekia „viršūnės”, o kartais išvis atsisako lytinių santykių, kadangi vidutinis moters makšties ilgis yra tik 9 cm. Labai retai, bet kartais vyro varpos ilgis ramybės būsenos viršija 14 cm ir daugiau. Dažnai tokiais atvejais iš viso neįmanomi lytiniai santykiai“, - pripažino pašnekovas.

O kartais būna ir atvirkščiai.

„Dėl per mažo lytinių hormonų kiekio brendimo metu gali neišsivystyti vyriški lyties organai. Tada varpos ilgis ramybės būsenos būna 5 cm ir mažiau. Dar kita ir kiek retesnė vyrų bėda - varpos kreivumas. Jei jis nedidelio laipsnio, tai didesnių problemų nesukelia. Viena dažniausių prgresuojančio varpos kreivumo priežaščių - Peirono liga.

Dėl ne iki galo žinomų priežaščių varpoje pradeda formuotis skausminga plokšelė - audinių surandėjimas. Būtent dėl to surandėjimo erekcijos metu varpa gali nukrypti į vieną arba kitą pusę. Ligai progresuojant varpa gali tiek nukrypti, kad lytiniai santykiai tampa nebeįmanomi ar net pavojingi. Peirono ligos gydymas yra labai sudėtingas ir ilgalaikis. Nors kai kas Lietuvoje bando šią ligą gydyti vaistais ar net ekstrakorporinėmis litotripsijomis (tokiu pačiu metodu skaldomi inkstų akmenys), tačiau toks gydymas yra kontraversiškas ir mažai efektyvus. Vienintelis efektyvus gydymo metodas - operacinis pažeidimo pašalinimas ir varpos ištiesinimas“, - aiškino M. Anglickis.

Atrodo kaip kablys

Urologas prof. Balys Dainys pripažino, kad penių kreivumas – ne tokia ir menka, tačiau sutvarkoma bėda.

„Yra vaikinų su gana žymiu įgimtu penių kreivumu. Jei kreivumas yra nedidelis – iki 30-35 laipsnių – nusprendžiama nieko nedaryti. Visgi jei kreivumas ryškesnis, tai gali labai gadinti gyvenimo komfortą.

Reikėtų ilgą paskaitą vesti, kodėl pasitaiko įgimtas kreivumas, bet taip būna – apie 1-2 proc. vyrų. Ateina tada jie pas mane ir sako – noriu ištiesinti, man estetiškai negražu, mano pana juokiasi – kas čia per kreivas daiktas. Ištiesinti galima, tačiau vaistai čia nepadėtų – reikalinga operacija, kuri garantuoja kone idealų variantą. Per savo praktiką teko šimtus kartų tokią atlikti“, - tikina pašnekovas.

Vyrams, kuriems per 35-erius metus, kartais būna jau minėta Peirono liga.

„Ji labai subjauroja lytinį organą, tačiau yra reta – pasitaiko iki 3-5 proc. vyrų. Liga nemaloni ir dažnai taip deformuoja penį, kad seksas tampa neįmanomas – nukenčia potencija ir kiti dalykai. Juolab, tai tikrai ne tik estetinė, bet ir funkcinė bėda – penis atrodo kaip kablys. Kokiai moteris tai patiktų? Dar daugiau – nors kreivumas ir nebūna labai didelis, tačiau liga sukelia didelius skausmus.

Antonas Čechovas kartą yra pasakęs – jei ligai gydyti yra daug vaistų, vadinasi, ji yra nepagydoma. Tai šventa teisybė kalbant apie Peirono ligą, kurią realiai galima tik operuoti. Operuojant lytinį organą galima ištaisyti“, - teigė B. Dainys.

Profesorius aiškino, kad apskritai žmogus nėra simetriškas. Paprastai dešinė ranka, koja yra šiek tiek ilgesnės. Tokia pati logika galioja ir kalbant apie vyro lytinius organus.

„Žmogus sulipdytas iš dviejų pusių, kurios nėra idealiai vienodos. Varpa yra sudaryta iš dviejų akytkūnių. Pas dešiniarankaius dešinysis akytkūnis kažkodėl truputį aktyviau vystosi, užauga ilgesnis. Tai tas, kuris ilgesnis ir nukreipia varpą į savo pusę. Yra teorija, kad dešiniarankių jaunuolių varpa gali „žiūrėti“ į kairę pusę, pas kairiarankius krypsta į dešinę pusę.

Čia urologinė, o ne plastikos chirurgų problema. Įvairūs nukrypimai yra pataisomi“, - vyrus ramino B. Dainys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (154)