Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Marius Žiūkas 20 km sportinio ėjimo distancijoje finišavo 26-as. Tai geriausias pasiekimas sportininko karjeroje.

Daugkartinis pasaulio ėjimo taurės dalyvis, 2011 metų Universiados 6-os vietos laimėtojas M. Žiūkas varžėsi ir Pekino bei Londono olimpiadose. Šiais metais M. Žiūkas tapo Lietuvos čempionu. Jam priklauso ir ketvirtas geriausias nepriklausomos Lietuvos istorijoje 20 km sportinio ėjimo rezultatas (1 val. 22 min. 09 sek.).

Praėjusį savaitgalį (rugsėjo 10 d.) sportininkas nugalėtoju tapo XXIV tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Druskininkai–2016“ ir Lietuvos 10 km sportinio ėjimo čempionate.

Seimo valdyba skirti Seimo apdovanojimą M. Žiūkui priėmė rugpjūčio 24 d. vadovaudamasi Seimo apdovanojimo už indėlį atkuriant Lietuvos valstybės nepriklausomybę, Lietuvos valstybės ir parlamentarizmo tradicijų stiprinimą, veiklą visuomenės gerovei nuostatais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)