Sėkmingai startavo šeimininkė Lietuvos rinktinė, kuri pirmame mače 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) nugalėjo Ispanijos atstovus.

Lietuvių gretose po kartą pasižymėjo Tadas Kumeliauskas (22:07 min.), Paulius Gintautas (37:09 min.) ir Laisvydas Kudrevičius (54:23 min.).

Beje, susitikimą šeimininkai baigė likę trise prieš penkis.

Startinės įtampos kiek kaustyti lietuviai pirmame kėlinyje oponentų gynybos neįveikė, tačiau prabilo iškart po pirmosios pertraukėlės.

Nors viso mačo metu iniciatyva ant ledo priklausė mūsiškiams (pagal metimus į vartus – 38 prieš 23), užtektinai darbo turėjo ir vartininkas Mantas Armalis, atrėmęs ne vieną pavojingą varžovų ataką.

Sekmadienį lietuviai susigrums su Estijos komanda, kuri 2018-aisiais metais Kaune pasidabino bronzos medaliais. Tiesa, tuomet tiek tarpusavio akistatoje, tiek ir visame turnyre triumfavo Lietuva.

Pagrindiniais turnyro favoritais šiemet laikomi Ukrainos vyrai, siekiantys sugrįžti į aukštesnį divizioną. Jie kontrolinėje dvikovoje prieš pat čempionatą lietuvius įveikė rezultatu 5:2.

Ukrainiečiai jau pirmąjį vakarą pateisino jiems klijuojamą etiketę ir net 8:0 (1:0, 3:0, 4:0) sutriuškino Estijos meistrus.

Pirmame dienos susitikime Kinijos ledo ritulininkai kiek nelauktai 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pranoko Nyderlandus.