Senojo žemyno pirmenybėse Ispanija iki šiol iškovojo devynias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Tuo tarpu makedonų, kurie tęs kovą dėl bronzos medalių, sąskaitoje - septyni laimėjimai ir trys nesėkmes.

Ispanams tai bus jau aštuntas Europos čempionatų finalas, o vienintelį kartą jie čempionais tapo prieš dvejus metus (2009) Lenkijoje.

Europos čempionato pusfinalio užkulisiai: Ispanija - Makedonija.

Rungtynės

Ispanijos rinktinės starto penketas: Juanas Carlosas Navarro, Jose Manuelis Calderonas, Rudy Fernandezas, Marcas Gasolis ir Pau Gasolis.

Makedonijos rinktinės starto penketas: Vlado Ilievskis, Bo McCalebvas, Vojdanas Stojanovkis, Pero Antičius ir Predragas Samardžiskis.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo R. Fernandezas, bet V. Ilievskis į jį atsakė tritaškiu (2:3). Netrukus į J. C. Navarro metimą iš vidutinio nuotolio P. Samardžiskis atsakė galingu dėjimu (4:5). Toliau tęsėsi lygi ir atkakli kova, o pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvienos atakos (8:7, 8:10, 11:10). Dvi ankstyvas pražangas surinkusį P. Gasolį pakeitusio Serge'o Ibakos bei J. C. Navarro pastangomis, ispanams pavyko kiek atitrūkti - 23:18. Ispanams pasisekė, kad už techninę pražangą M. Gasoliui jie liko nenubausti taškais, o kėlinį tritaškiu paskutinę sekundę baigė Sergio Llulas - 26:18.

Nors antras ketvirtis prasidėjo P. Gasolio taškais (28:18), makedonai daugiausiai dėka B. McCalebbo prasiveržimų ir brolių Vojdano bei Demjano Stojanovskių metimų spurtavo 10:0 bei persvėrė rezultatą - 32:31. Vos tik ispanai keliais taškais atitrūkdavo, makedonai tuoj pat pasivydavo varžovus (40:36, 42:38, 42:41). 19-ą minutę V. Ilievskis baudomis vėl persvėrė santykį - 43:42. Kėlinio pabaigoje P. Gasolis metimu iš po krepšio grąžino pranašumą ispanams (44:43), bet paskutinėje atakoje V. Ilievskis pralindo po varžovų krepšiu ir prieš ilgąją pertrauką užfiksavo Makedonijos komandos pranašumą - 45:44.

Trečias ketvirtis prasidėjo lygia atkarpa 4:4 (49:48), bet P. Antičius dėjimu sukūrė makedonams 3 taškų persvarą (51:48). J. C. Navarro netrukus pavyko išlyginti rezultatą 52:52. Kelias minutes žaidimas vyko taškas į tašką, bet po J. C. Navarro tritaškio ir baudų metimų Ispanijos rinktinė kiek atitrūko - 65:58. Įsismaginęs J. C. Navarro įmetė dar dvi tolimas „bombas“ ir po 30 minučių mūšio Ispanijos rinktinė pabėgo kiek saugiau - 71:62.

Lemiamo ketvirčio pradžioje P. Samardžiskis dėjimu sudrebino ispanų krepšį (71:64), bet S. Ibakos ir P. Gasolio metimais čempionato favoritai susikūrė 12 taškų pranašumą - 76:64. Tada jau makedonai laimėjo atkarpą 6:2 ir sumažino atsilikimą (70:78). Po kolektyvinių brolių Gasolių dviejų dėjimų ispanai vėl įgijo 12 taškų persvarą - 82:70 (likus 4:50 min.). Tačiau B. McCalebbas ir P. Antičius nebuvo linkę pasiduoti ir 6 taškais vėl priartino makedonus - 78:86 (likus 2:03 min.). 8-10-12 taškų skirtumas svyravo iki pat mačo pabaigos, o nesulaikomas J. C. Navarro ir P. Gasolis įtvirtino galutinę ispanų pergalę - 92:80.

Rezultatas:

Ispanija - Makedonija - 92:80 (26:18, 18:27, 27:17, 21:18).

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 35 (36:11 min., 4 atk. kam., 8/14 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 4/4 baudos), Pau Gasolis 22 (31:50, 17 atk. kam., 8/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/8 baudos), Marcas Gasolis (31:08, 10 atk. kam., 5 rez. perdav., 4/12 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir Serge'as Ibaka (4 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 1/1 baudos) po 11, Ricky Rubio 5, Sergio Llulas 3, Rudy Fernandezas 2 taškai.

Makedonija: Bo McCalebbas 25 (34:18, 3 atk. kam., 5 rez. perdav., 11/16 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Pero Antičius 17 (40:00, 9 atk. kam., 3 rez. perdav., 3/7 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 2/4 baudos), Vlado Ilievskis 15 (40:00, 5/9 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudos), Predragas Samardžiskis 12 (22:45, 5 atk. kam., 6/9 dvitaškiai), Vojdanas Stojanovkis 6 (27:12), Damjanas Stojanovkis 3 (12:54), Gjorgijus Čekovskis 2 taškai (17:09).