Gausiai žiūrovų užpildytoje Kauno sporto halėje finalai prasidėjo svorio kategorijos iki 56 kg kova. Šiais metais į suaugusiųjų boksą perėjęs Europos jaunimo čempionato prizininkas lietuvis Artūras Zinkovskis susitiko su 2008 m. Pekino olimpiados prizininku ir 2011 m. Europos čempionu moldavu Viačeslavu Gojanu. Tituluotas varžovas jau pirmame raunde įgijo apčiuopiamą persvarą ir užtikrintai nugalėjo lietuvį taškais 5:0.

Jau penktą A. Šociko turnyro čempiono titulą iškovojo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale E. Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo moldavą Mihailą Cvasiuką.

Svorio kategorijos iki 64 kg čempionu tapo 2013 m. Europos vicečempionas moldavas Dmitrijus Galagotas. Pusfinalyje nugalėjęs olimpinį prizininką Evaldą Petrauską, finale D. Galagotas po atkaklios kovos taškais 3:2 įveikė prancūzą Wahidą Hambli.

Svorio kategorijoje iki 69 kg triumfavo ukrainietis Maksymas Pylypetsas. Kova buvo nutraukta antrame raunde dėl varžovui švedui Adeliui Belalia prakirsto antakio. Čempionu tapęs ukrainietis susilaukė žiūrovų ovacijų, kai atsiimti čempiono taurės atėjo apsigaubęs Ukrainos vėliava.

Dar vieną aukso medalį Moldovos rinktinei laimėjo Victoras Carapcevschii. Svorio kategorijos iki 75 kg finale moldavas 5:0 nugalėjo žydą Mikhaelį Ostroumovą. Toliau sekė du lietuviški finalai, kuriuose dėl čempionų titulo tarpusavyje kovojo lietuviai.

Svorio kategorijos iki 81 kg finale staigmeną pateikė Kęstutis Pūkas, kuris vieningu teisėjų sprendimu 5:0 pranoko Lietuvos čempioną Paulių Zujevą.

Svorio kategorijos iki 91 kg finalas truko vos vieną raundą. Pusfinalio kovoje su Rio de Žaneiro olimpiados dalyviu prancūzu Pauliu Omba Biongolo daug jėgų išeikvojęs Tadas Tamašauskas labai aktyviai pradėjo finalą ir jau pirmame raunde nokautavo Algirdą Baniulį bei A. Šociko turnyro
čempionu tapo pirmą kartą karjeroje.

Sunkiausios svorio kategorijos virš 91 kg finalo kovos žiūrovai neišvydo. Lietuvos čempionas Mantas Valavičius iškopė į ringą, tačiau tai padaryti dėl asmeninių priežasčių atsisakė lietuvio varžovas – šių metų Europos jaunimo iki 22 metų čempionato prizininkas prancūzas Djamilis Dine
Aboudou.

Net 13 medalių iškovoję Lietuvos boksininkai užtikrintai laimėjo komandinėje turnyro įskaitoje. Varžybų šeimininkų sąskaitoje – 4 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

Antrą vietą užėmė moldavai, jie laimėjo 6 medalius: 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Vieną aukso medalį laimėjo ukrainietis. Prancūzai iškovojo 2 sidabro ir 1 bronzos medalius. Po 2 apdovanojimus laimėjo Estijos, Švedijos ir Izraelio boksininkai.

Techniškiausio turnyro boksininko prizą varžybų organizatorius Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas įteikė olimpiniam prizininkui ir Europos čempionui moldavui Viačeslavui Gojanui.

21-ą kartą vykusiame turnyre iš viso kovas pradėjo 40 boksininkų iš 9 valstybių. A. Šociko turnyras yra vienas didžiausių Europoje. 2015 metais turnyrui suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A kategorija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)