A grupėje, kurios kovos vyksta Kelno „Lanxess“ arenoje, antrą iš eilės pralaimėjimą patyrė Latvijos ledo ritulininkai – 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) suklupo prieš JAV rinktinę.

Latvius į priekį 11:23 min. išvedė Teodoras Blugeris, o pačioje antro kėlinio pradžioje pranašumą padvigubino Kasparas Daugavinis. 29-ą minutę amerikiečiai galiausiai pramušė mūsų kaimynų gynybą, kai pasižymėjo JT Compheras. Tiesa, vos po pustrečios minutės dviejų įvarčių persvarą atstatė Oskaras Cibulskis.

Visgi tuomet JAV komanda perėmė iniciatyvą ir per likusį antrojo kėlinio laiką bei trečią kėlinį ritulį į latvių vartus pasiuntė net keturis kartus – po sykį pasižymėjo Nickas Bjugstadas (33:44 min.), Johnny Gaudreau (38:37 min.), Andrew Coppas (56:38) ir Dylanas Larkinas (58:58 min.).

Kitame grupės mače jau penktą pergalę iš tiek pat galimų šventė Rusijos ekipa, be didesnio vargo net 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) sutriuškinusi slovakus.

Nugalėtojams dublį atliko Jevgenijus Dadonovas (1:12 ir 13:32 min.), po vieną įvartį pelnė Andrejus Mironovas (19:19 min.), Nikita Kučerovas (22:53 min.), Ivanas Teleginas (32:50 min.) ir Vladislavas Gavrikovas (55:47 min.).

Paskutinėse rungtynėse lazdas surėmė italai ir vokiečiai, o gana įtikinama pergale džiaugėsi pastarieji – 4:1 (2:1, 2:0, 0:0).

Vokietijos rinktinėje įvarčiais pasižymėjo Christianas Ehrhoffas (3:34 min.), Matthias Plachta (18:16 min.), Yannicas Seidenbergas (22:46 min.) ir Dominikas Kahunas (26:00 min.), o pralaimėjusiems vienintelį tikslų smūgį atliko Michele Marchetti (4:21 min.).

Tuo metu Paryžiaus „AccorHotels“ arenoje sirgaliai galėjo išvysti itin atkaklų B grupės skandinavišką mūšį. Suomijos komanda tik po pratęsimo 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) palaužė norvegų pasipriešinimą.

18:38 min. pasižymėjęs Andersas Bastiansenas leido Norvegijos ekipai pirmauti, tačiau antrame kėlinyje Suomijos ledo ritulininkai atsakė dviem tiksliais smūgiais – po įvartį pelnė Juuso Hietanenas (25:33 min.) ir Julius Honka (28:11 min.).

Iki mačo pabaigos likus žaisti vos 29 sek. Andreasas Martinsenas sugebėjo išplėšti pratęsimą. Tačiau jame sėkmė buvo suomių pusėje – pergalingą šūvį, sužaidus vos 1:55 min., atliko Markusas Hannikainenas.

Pirmąją pergalę čempionate šventė Baltarusijos ledo ritulininkai, kurie autsaiderių dvikovoje 5:2 (1:2, 4:0, 0:0) nugalėjo Slovėnijos rinktinę.

13:12 min. baltarusiams pirmąjį įvartį įmušė Aleksandras Pavlovičius, bet slovėnai atsakė dviem tiksliais smūgiais – po sykį pasižymėjo Ziga Jegličius (16:52 min.) ir Davidas Rodmanas (19:15 min.).

Vis tik persvaros išsaugoti pastariesiems nepavyko – per antrą kėlinį Baltarusijos rinktinė ritulį į slovėnų vartus pasiuntė net keturis kartus. Įvarčių autoriai – Jevgenijus Kovyršinas (20:29 min.), A. Pavlovičius (29:48 min.), Ilja Šinkevičius (38:05 min.) ir Andrejus Stasas (39:43 min.).

Pirmuosius taškus prarado čempionė Kanada, kuri iššvaistė turėtą persvarą ir po pratęsimo 2:3 (2:0, 0:0, 0:2, 0:1) pralaimėjo Šveicarijos ledo ritulininkams.

Po greitų Ryano O'Reilly (4:22 min.) ir Mitchello Marnerio (6:28 min.) įvarčių kanadiečiai sumažino apsukas ir buvo skaudžiai pamokyti – trečiame kėlinyje pasižymėję Fabrice'as Herzogas (46:37 min.) ir Vincentas Praplanas (49:44 min.) išplėšė pratęsimą.

Ir sėkmė jame taip pat buvo šveicarų pusėje – sužaidus 3:40 min. pergalingą smūgį atliko F. Herzogas.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, pralaimėjimai po pratęsimo, įvarčių santykis, taškai):