Atsakoma dvikova su belgais artėjantį sekmadienį (gegužės 7-ą dieną) vyks Vilniuje.

Trenerio Artūro Juškėno auklėtiniai išsaugojo galimybes patekti į Europos pirmenybių finalo etapą.

VII atrankos grupės varžybose dalyvaujančios komandos lapkritį sužaidė po dvejas rungtynes, o tada buvo paskelbta ilga pertrauka. Lietuviai rudenį išvykoje 20:37 pralaimėjo grupės lyderiams prancūzams, bet antrame mače namuose 32:29 įveikė vėliau pasaulio vicečempione tapusią Norvegiją.

Kitose trečiadienio rungtynėse Norvegija savo aikštėje įveikė Prancūziją 35:30 (12:11, 23:19). Prancūzams tai buvo pirma nesėkmė turnyre, o norvegams antra pergalė.

Rezultatas:

Belgija – Lietuva – 29:33 (18:15, 11:18).

Belgija: Damianas Kedziora 11, Thomas Cauwenberhsas 4, Nathanas Bolaersas 3 įvarčiai.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 13, Jonas Truchanovičius 8, Mindaugas Dumčius ir Skirmantas Plėta po 3, Tadas Stankevičius ir Valdas Drabavičius po 2, Gintaras Cibulskis ir Rolandas Bernatonis po 1 įvartį.

Po šio turo Lietuva, Prancūzija ir Norvegija dalinasi 1-3 vietas, o į Europos čempionatą pateks tik dvi pajėgiausios grupės ekipos ir geriausia visų grupių trečia komanda.

VII grupės turnyro lentelė:

1.Prancūzija3201105:92+134
2.Norvegija320199:88+114
3.Lietuva320185:95-104
4.Belgija300392:106-140

Pergalę lėmė fantastiškas lietuvių antras kėlinys

Lietuvos rinktinė sužaidė fantastiškai antrą rungtynių kėlinį iš Belgijos parsiveža pergalę. Nors belgai pirmavo didžiąją rungtynių dalį lemiamu rungtynių metu lietuviai perlaužė įvykius sau naudingesne linkme ir šventė pergalę rezultatu 33:29 (15:18).

Rungtynės prasidėjo atkaklia ir lygia kova, tačiau didesnę dalį pirmo kėlinio mūsiškiai buvo priversti vytis savo varžovus. Sužaidus pirmas 10 minučių Lietuva atsiliko 5:6, o dar sėkmingiau pirmo kėlinio pabaigą sužaidę šeimininkai mūsų komandą į rūbinę pasiuntė ilsėtis, rezultatui esant 15:18.

Antro kėlinio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo ir belgams buvo pavykę netgi padidinti pranašumą iki 5 įvarčių, tačiau tuomet vartuose sublizgėjo Giedrius Morkūnas, o puolime tiesiog stebuklus kūrė Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius. Prabėgus 15 minučių antrame kėlinyje, rezultatas jau buvo lygus 23:23, o vėliau lietuviai tęsė savo puikų pasirodymą abejose aikštės pusėse. Po eilinių A. Malašinsko ir J. Truchanovičiaus įvarčių likus žaist 6 minutes Lietuva jau pirmavo 26:24, o rungtynių pabaigoje „raudonieji belgų vilkai“ jau atrodė palūžę ir įkąsti lietuviams nesugebėjo. Galutinis rungtynių rezultatas 33:29 mūsų nacionalinės rinktinės naudai.

Po rungtynių iškart kalbintas Artūras Juškėnas teigė, jog ekipos pergalė nulėmė vienybė.

„Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, bet pergalė nulėmė vienybė. Komanda nepalūžo po tikrai prastai sužaisto pirmo kėlinio, kurio metu praleidom net 18 įvarčių ir išliko vieninga. Tai ir buvo pagrindinis raktas į pergalę.“

Paklaustas apie tai, ko galima tikėtis sekmadienio atsakomose rungtynėse vyriausiasis treneris nedaugžodžiavo.

„Visų pirma, dar kartą noriu pakviesti visus sirgalius į „Siemens“ areną. Turi susirinkti tie 3-4 tūkstančiai, nes ši komanda to tikrai nusipelnė!“