Balandžio 28 diena: IV turas

14:30 Lietuva – Japonija (tiesiogiai per tv6 ir tv3.lt);
18:00 Kroatija – Estija;
21:30 Didžioji Britanija – Nyderlandai.

Jau pirmosiose penktadienio rungtynėse laukia įdomiausia dienos akistata tarp lietuvių ir japonų. Abi šios rinktinės dar turi galimybių iškovoti čempionato auksą, o po šių rungtynių bus atsakyta į nemažai šių pirmenybių klausimų. Po nesėkmės su britais lietuviai bus pasiryžę įrodyti, kad pirmasis praėjusio mačo kėlinys tebuvo nemalonus nesusipratimas ir su japonais mačo pradžioje sieks visiškai kitokio vaizdo. Tuo tarpu japonai sieks įveikti ketvirtą europiečių ekipą iš eilės ir žengti dar vieną žingsnį link sugrįžimo į IA divizioną.

Kroatijos ir Estijos rinktinės į antrąją čempionato dvikovą keliaus su skirtingais tikslais. Jei kroatams vis dar yra galimybių iškovoti bronzą, tai Estijos rinktinė aukščiau ketvirtos vietos jau nebepakils. Būtent iš kroatų estai galėtų atimti minėtą ketvirtą poziciją, tačiau net ir pergalė šiose rungtynėse jiems negarantuotų ramaus gyvenimo prieš paskutinį turą, kur pralaimėjimas reikštų iškritimą į IIA divizioną. Kroatijos rinktinė jau šiame ture gali pasivyti trečią vietą užimančius lietuvius, tad motyvacijos rungtyniauti prieš estus jiems tikrai neturėtų trūkti.

Paskutinėse dienos rungtynėse vargu ar galima tikėtis intrigos. Nyderlandų rinktinė jau susitaikė su tuo, kad svarbiausia jų akistata bus paskutiniame ture, o nepilną sudėtį turintiems olandams likus mažiau nei parai prieš lemiamą mačą, išnaudoti visas jėgas per dvikovą su britais būtų ne tik neproduktyvu, tačiau ir neprotinga. Panašiai į šias rungtynes turėtų žiūrėti ir britai, kuriems paskutiniame ture lauks kova dėl aukso. Visgi, individualiai Didžiosios Britanijos rinktinė yra kur kas pajėgesnė, o didesnį žaidėjų pasirinkimą turintys šeimininkai su didesniu pasipriešinimu šiame mače vargu ar susidurs.

Įdomūs pastebėjimai prieš ketvirtąjį čempionato turą

Sidabras. Japonijos rinktinės pergalė prieš Lietuvą užtikrintų sidabro medalius ne tik jiems, tačiau ir Didžiosios Britanijos rinktinei. Net jei japonams nepavyktų laimėti, britai sidabrą užsitikrinti galėtų ir patys – jiems bent jau antrąją vietą garantuotų ir pergalė prieš Nyderlandų rinktinę.

Sudužę planai. Nyderlandų rinktinės treneris Chrisas Eimersas į čempionatą atsivežė tik 17 aikštės žaidėjų, tikėdamasis, jog pabaigę savo sezonus, paskutinėse dvejose čempionato rungtynėse prie jo rinktinės prisijungs dar trys labai svarbūs žaidėjai. Visgi, Tilburgo „Trappers“ nesugebėjo tiesiausiu keliu užbaigti pirmenybių, tad jų laukia ketvirtosios serijos rungtynės, kurios bus žaidžiamos dar penktadienį. Negana to, Tilburgo klubo atstovai net ir laimėję vargu ar spės prisijungti prie nacionalinės ekipos ir prieš svarbiausią mačą su estais, tad šios rinktinės galimybės išlikti IB divizione dar labiau sumažėjo.

Prizininkai. Jei Lietuvos rinktinė per ketvirtąjį turą surinktų bent vienu tašku daugiau nei kroatai, dar prieš paskutinį turą žinotume visas šio čempionato prizininkes. Tokiu atveju jomis taptų Didžioji Britanija, Japonija ir Lietuva.

Stabiliausi. 11 žaidėjų šio čempionato metu dar nė karto nepaliko aikštės be įvarčio. Keturis tokius žaidėjus turi japonai (Yosuke Haga, Keigo Minoshima, Hiroto Sato ir Yushiroh Hirano), po tris kroatai (Borna Renduličius, Nathanas Perkovichius ir Davidas Brine`as) ir lietuviai (Ugnius Čižas, Darius Pliskauskas ir Arnoldas Bosas), o vieną britai (Evanas Mosey).

Prarastos pozijos. Po pirmų dviejų turų lietuviai ne tik buvo įsitaisę pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau ir pirmavo pagal rezultatyvumą bei buvo praleidusi mažiausiai įvarčių. Po nesėkmės prieš britus Lietuvos rinktinei teko užleisti lyderių pozicijas visose šiose kategorijose – pagal surinktus taškus ir įmuštus įvarčius juos pralenkė ir britai, ir japonai, o pagal praleistus įvarčius visos trys šios rinktinės dalijasi 1-3 pozicijomis. Susigražinti prarastas vietas mūsų šalies atstovai galės jau šiame ture, kadangi jų laukia pirmoje vietoje žengianti ir rezultatyviausia pirmenybių ekipa – Japonija.

Naujokai. Tarp dešimties rezultatyviausių čempionato žaidėjų nėra nė vieno pirmenybių debiutanto. Aukščiausią vietą rezultatyviausių žaidėjų sąraše užima lietuvis Edgaras Protčenko, kuris rikiuojasi 11. Dar prasčiau sekasi vieninteliam pasaulio čempionato debiutantui ginančiam vartus. Fabianas Schotelis atrėmė vos 81,94% metimų ir pagal šią kategiriją lenkia vienintelį Romaną Shumikhiną, kuris, tiesa, dėl to, kad sužaidė mažiau nei 40% visų rungtynių laiko, šioje statistikos kategorijoje nėra klasifikuojamas.

Rezultatyviausi čempionato gynėjai.
22 šiame čempionate rungtyniaujantys gynėjai jau spėjo pelnyti bent vieną tašką. Po puikaus pasirodymo mače su Nyderlandų rinktine, kuriame atliko keturis rezultatyvius perdavimus, į rezultatyviausių gynėjų viršūnę pakilo ir iš jos vis dar nėra išstumtas lietuvis Edgaras Protčenko. Tiesa, norint išlikti pirmoje pozicijoje jam teks atlaikyti nemažą konkurenciją – penki gynėjai savo sąskaitoje turi po tris taškus ir vienas sėkmingas jų epizodas puolant leistų jiems pasivyti Lietuvos rinktinės debiutantą.

„Plius-minus“. Pagal šį statistikos rodiklį pirmauja jau ne kartą minėtas Edgaras Protčenko. Gynėjui būnant aikštėje lietuviai pelnė šešiais įvarčiais daugiau nei varžovai, o tokiu geru rezultatu negali pasigirti joks kitas čempionato žaidėjas. Košmariškai šis čempionatas, kol kas, klostosi Thomasui Roosendaaliui, kurio „plius-minus“ rodiklis net -12. Nuo arčiausiai šioje statistikos kategorijoje esančio komandos draugo Evo Suurhoffo jis atsilieka net keturiais įvarčiais.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)