Finalo plaukime distanciją lietuvė įveikė 1 min. 7,03 sek. ir iškovojo aukso medalį, įvykdydama pasaulio čempionato A normatyvą (1 min. 07,58 sek.).

Lietuvė finale pralenkė britę Jocelyn Ulyett (1 min 08,84) ir ispanę Jessicą Vall Montero (1 min. 09,03). Agnė Šeleikaitė (1 min. 11,49 sek.) B finale finišavo pirma, o bendroje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą. Dar viena Lietuvos plaukikė – Dominyka Rapšytė – B finale buvo ketvirta (28,62 sek.), o bendroje rikiuotėje – 12-a.

Rūtai priklauso šios distancijos planetos rekordas (1 min. 04,35 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 08,34 sek. ir taip pat buvo pati greičiausia tarp 29 varžybų dalyvių.

R. Meilutytė Belgijoje plaukė ir 50 metrų peteliške varžybų finale, kur atstumą įveikė per 27,64 sek. ir liko šeštoje vietoje. Atrankos varžybose ryte Rūta plaukė greičiau – per 27,61 sek. (penktas rezultatas). Kita lietuvė Beatričė Kanapienytė finale finišavo per 28,28 sek. ir užėmė aštuntąją vietą.

Apdovanojimus šioje distancijoje išsidalijo britės Marie Wattel (26,52 sek.), Rachel Kelly (26,97 sek.) ir vengrė Katinka Hosszu (27,14). R. Meilutytei priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 27,14 sek.

Dar du čempionai

Čempionu Belgijoje tapo ir dar du Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys 200 metrų laisvuoju stiliumi finale distanciją įveikė per 1 min. 47,93 sek., taip įvykdydamas pasaulio čempionato B normatyvą. Iki planetos pirmenybių A normatyvo jam pritrūko 0,2 sek.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine finale triumfavo Andrius Šidlauskas. Jis finišavo per 27,89 sek. Antrąją vietą užėmė belgas Basten Caerts (28,17 sek.).

200 metrų krūtine varžybose A. Šidlauskas iškovojo bronzos medalį. Jis distanciją įveikė per 2 min. 14.57 sek. ir vos 0.03 sek. atsiliko nuo savo asmeninio rekordo.

Visi trys pergales Belgijoje iškovoję lietuviai pasiekė geriausius sezono rezultatus pasaulyje. Tiesa, šios varžybos Belgijoje daugumai plaukikų yra pirmosios naujajame sezone 50 m ilgio baseine.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške varžybų finale Deividas Margevičius (53,85 sek.) užėmė penktąją vietą. Nugalėjo britas Adamas Barrettas (52,92 sek.).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale lietuvis Darijus Astrauskas (23,54 sek.) liko aštuntas. Auksas atiteko ukrainiečiui Andrejui Chlopcovui (22,99 sek.).

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje B. Kanapienytė (2.24,70) užėmė 13-ąją vietą, o Dominyka Rapšytė (2.25,11) - 14-ąją.

Pirmos varžybos 50 m baseine

Tai – pirmosios šio sezono varžybos 50 m baseine. Pernai „Flanders Speedo Cup“ varžėsi penki šalies sportininkai – D. Rapšys, A. Šidlauskas, D. Margevičius, D. Astrauskas ir Povilas Strazdas. Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius. Varžybos buvo itin sėkmingos D. Rapšiui: jis ne tik pasiekė naują Lietuvos rekordą 200 m nugara rungtyje, bet ir įvykdė Olimpinį ,,A" normatyvą.

Olimpinė čempionė R. Meilutytė sekmadienį taip pat planuoja dalyvauti 50 metrų krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi plaukimo varžybose.

Primename, kad po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių R. Meilutytė kurį laiką ilsėjosi, vėliau išsiskyrė jos ir ilgamečio trenerio Jono Ruddo keliai, o vienintelės varžybos, kuriose dalyvavo 19-metė sportininkė – tai Lietuvos plaukimo čempionatas Anykščiuose, kuriame plaukikė iškovojo tris aukso medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (143)