Lietuvos plaukimo žvaigždė 19-metė Rūta Meilutytė moterų 100 metrų krūtine rungties atrankos varžybose pernelyg nepersistengė ir finišavo per 1:06,97 min. bei pirmu rezultatu pateko į pusfinalį.

Antra buvo suomė Jenna Laukkanen (1:07,67 min.), trečia – italė Martina Carraro (1:07,73 min.).

Europos čempionate dalyvauja geriausi Lietuvos plaukikai – 3 moterys ir 9 vyrai. Olimpinė čempionė R. Meilutytė plauks tik 100 m krūtine, o prieš dvejus metus Europos plaukimo čempionate Berlyne tris medalius iškovojęs G. Titenis – 50 ir 100 m krūtine.

26-erių metų G. Titenis antradienį 20 val. 36 min. plauks vyrų 100 metrų krūtine finale, į kurį pateko su trečiu geriausiu rezultatu (59,99 sek.), nusileidęs tik dviem britams – Adamui Peaty (58,74 sek.) ir Ross Murdochui (59,67 sek.).

20 val. 42 min. vyks moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalis, o šios rungties finalas numatytas trečiadienį 20 val. 57 min.

P. Strazdas į pusfinalį neprasibrovė

20-metis Povilas Strazdas vyrų 200 m kompleksinio plaukimo atrankoje liko 35-as.

Jis distanciją įveikė per 2:04,11 min. Nuo vietos pusfinalyje lietuvį skyrė 2,14 s.

Greičiausias atrankoje buvo Laszlo Csehas (1:58,17 min.).

9. Deividas Margevičius (100 ir 200 m peteliške);
10. Mindaugas Sadauskas (50, 100 m l. stiliumi);