Greičiau nei lietuvis pusfinalyje plaukė tik du britai – Adamas Peaty (58,74 sek.) ir Rossas Murdochas (59,67 sek.).

Finalas vyks antradienį 20.36 val. Lietuvos laiku.

5. Andrea Toniato (Italija) – 1:00,48
6. Panagiotis Samilidis (Graikija) – 1:00,59
7. Anton Sveinn McKee (Islandija) – 1:00,98
8. Yannick Kaeser (Šveicarija) – 1:01,13

Puikiai plaukęs ir atrankos varžybose G. Titenis finišavo per 59,95 sek., laimėjo šeštą plaukimą ir trečiu geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį. Lietuvis nusileido tik tiems patiems dviem britams – A. Peaty (58,94 sek.) ir R. Murdochui (59,91 sek.).

18-metis Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 1:01,65 min. ir buvo 20-as tarp 62 dalyvių.

U. Mažutaitytė – 200 m nugara rungties pusfinalyje vos nepagerino Lietuvos rekordo

Moterų 200 m nugara rungties pusfinalyje plaukė Ugnė Mažutaitytė. Mūsiškė distanciją įveikė per 2 min. 13,25 sek., savo antrame pusfinalio plaukime buvo aštunta, bendroje pusfinalio įskaitoje – 16-a ir į finalą nepateko.

Greičiausios pusfinalyje buvo ukrainietė Daryna Zevina (2 min. 08,66 sek.), kroatė Matea Samardžič (2:09,87) ir vengrė Katinka Hosszu (2:09,98).

1. Daryna Zevina (Ukraina) – 2 min. 08,66 sek.
2. Matea Samardžič (Kroatija) – 2:09,87
3. Katinka Hosszu (Vengrija) – 2:09,98
-----
8. Zeren Zulal (Turkija) – 2:11,71
-----
16. Ugnė Mažutaitytė (Lietuva) – 2:13,25

Trečiame iš keturių atrankos plaukimų lietuvė finišavo šešta (2 min. 13,35 sek.), o tarp į pusfinalį iškopusių dalyvių keturioliktą poziciją pasidalijo su brite Charlotte Evans (34 plaukikės).

Atrankoje distanciją greičiausiai įveikė vengrė K. Hosszu (2:08,44), ukrainietė D. Zevina (2:09,90) ir Turkijai atstovaujanti rusė Jekaterina Avramova (2:11,21).

Kiti lietuviai pirmadienį startavo kukliai

Vyrų 50 m peteliške rungties atrankoje Deividas Margevičius (24,32 sek.) finišavo šeštas, tarp 62 dalyvių. Kvalifikacinėse varžybose nedalyvavo antras registruotas lietuvis Tadas Duškinas.

Vyrų 100 m nugara rungties kvalifikacijoje startavo Gytis Stankevičius, kuris trečiame plaukime liko dešimtas (57,41 sek.), o tarp 51-o dalyvio lietuvio rezultatas buvo 47-as. Antras lietuvis – Danas Rapšys – šios rungties kvalifikacijoje nedalyvavo.

Vyrų estafetės 4 po 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje Lietuvos komanda savo plaukime užėmė 6-ą vietą, tačiau bendroje įskaitoje liko 11-i ir į finalą nepateko. Lietuvių laikas – 3 min. 18,78 sekundės. Lietuvos rinktinę sudarė: Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, vietoje D. Rapšio plaukęs Tadas Duškinas ir distanciją baigęs Povilas Strazdas.

Varžybose dalyvauja geriausi Lietuvos plaukikai – 3 moterys ir 9 vyrai. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė plauks tik 100 m krūtine, o prieš dvejus metus Europos plaukimo čempionate Berlyne tris medalius iškovojęs G. Titenis – 50 ir 100 m krūtine.

9. Deividas Margevičius (100 ir 200 m peteliške);
10. Mindaugas Sadauskas (50, 100 m l. stiliumi);