Puikiai plaukęs 26-erių metų Giedrius Titenis vyrų 100 metrų krūtine atrankos varžybose finišavo per 59,95 sek., laimėjo šeštąjį plaukimą ir trečiu geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį.

Lietuvis nusileido tik dviem britams – Adamui Peaty (58,94 sek.) ir Rossui Murdochui (59,91 sek.).

18-metis Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 1:01,65 min. ir buvo 20-as tarp 62 dalyvių bei į pusfinalį neprasibrovė.

U. Mažutaitytė – moterų 200 m nugara rungties pusfinalyje

Londone vykstančių Europos plaukimo pirmenybių atrankos varžybose sėkmingai plaukė bei į moterų 200 m nugara rungties pusfinalį iškopė Ugnė Mažutaitytė.

Trečiajame iš keturių atrankos plaukime lietuvė finišavo šešta (2 min. 13,35 sek.), o tarp į pusfinalį iškopusių dalyvių keturioliktąją poziciją pasidalijo su brite Charlotte Evans (34 plaukikės).

200 m nugara atrankoje tarp moterų atrankoje greičiausiai įveikė bei pusfinalyje favoritėmis bus vengrė Katinka Hosszu (2:08,44), ukrainietė Darija Zevina (2:09,90) ir Turkijai atstovaujanti Jekaterina Avramova (2:11,21).

Vyrų 50 m rungtyje peteliške D. Margevičius – 19-as

Europos plaukimo čempionato atrankos varžybose vyrų 50 m peteliške rungtyje Deividas Margevičius (24,32 sek.) finišavo šeštas, tarp 62 dalyvių į šešiolikos pusfinalio dalyvių nepatekusio rezultatas kartu su estu Danieliu Zaicevu bus devynioliktas.

Kvalifikacinėse varžybose nedalyvavo antrasis registruotas lietuvis Tadas Duškinas.

Atrankoje 200 m greičiausiai įveikė bei favoritais pusfinalyje bus ukrainietis Andrejus Govorovas (23,00 sek.), britas Benjaminas Proudas (23,54 sek.) bei italas Piero Codia (23,67 sekundės).

100 m nugara vyrų rungtyje G. Stankevičius – 47–as

Vyrų 100 m nugara rungties kvalifikacijoje startavo Gytis Stankevičius, kuris trečiajam plaukime liko dešimtas (57,41 sek.), o tarp 51-o dalyvio lietuvio rezultatas buvo 47-as.

Antrasis lietuvis – Danas Rapšys – šios rungties kvalifikacijoje nedalyvavo.

Greičiausiai 100 m nugara tarp vyrų atrankos varžybose įveikė bei lyderiais pusfinalyje tarp šešiolikos dalyvių bus rumunas Robertas Glinta (53,43 sek.), graikas Apostolos Christou (53,77 sek.) bei airis Shane'as Ryanas (54,21 sekundės).

Vyrų estafetės 4 po 100 metrų rungtyje Lietuvos komanda savo plaukime užėmė 6-ą vietą, tačiau bendroje įskaitoje liko 11-i ir į finalą nepateko. Lietuvių laikas – 3 min. 18,78 sekundės.

Lietuvos rinktinę sudarė: Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, vietoje D. Rapšio plaukęs Tadas Duškinas ir distanciją baigęs Povilas Strazdas.

Kvalifikacinėse estafetės varžybose greičiausiai plaukė prancūzai (3:16,22), italai (3:16,42) ir belgai (3:16,53). Lietuviams šioje rungtyje aplenkti pavyko estus (3:20,52), šveicarus (3:20,40), žydus (3:19,47) ir lenkus (3:19,21).

Varžybose dalyvauja geriausi Lietuvos plaukikai – 3 moterys ir 9 vyrai. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė plauks tik 100 m krūtine, o prieš dvejus metus Europos plaukimo čempionate Berlyne tris medalius iškovojęs G. Titenis – 50 ir 100 m krūtine.

9. Deividas Margevičius (50, 100, 200 m peteliške);

10. Mindaugas Sadauskas (50, 100 m l. stiliumi);