„Trakai“ nugalėjo varžovus rezultatu 1:0 (1:0), o pergalingą įvartį 15-ą min. pelnė armėnas Davidas Aršakianas. Tai buvo septinta „riterių“ pergalė šį sezoną ir jie su 21 tašku lieka vienvaldžiais turnyro lentelės lyderiais.

Vilniečiai patyrė antrą nesėkmę ir su 16 taškų kol kas užima antrą vietą. „Žalgirį“ jau ketvirtadienį (balandžio 21-ą d.) aplenkti gali Klaipėdos „Atlantas“ (15 tšk.), šio turo rungtynes žaisiantis išvykoje su Kauno Stumbru“ (6 tšk.).

Kitame susitikime Marijampolėje vietos „Sūduva“ jėgas išbandė su lygos debiutante Jonavos „Lietava“, lengvai įveikė varžovų pasipriešinimą rezultatu 3:0 (2:0), surinko 14 taškų ir priartėjo prie klaipėdiečių.

„Trakai“ 1 – 0 Vilniaus Žalgiris“.

15' David Aršakian [1 - 0]

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, A. Klimavičius, P. Krukas, V. Šilėnas, J. Zasavickis (66 min. M. Dapkus), A. Gurenka (80 min. T. Vitukynas), A. Byčionokas, D. Rekišas (81 min. M. Vorobjovas), N. Valskis, D. Aršakianas.

„Žalgiris“: S. Klevinskas, E. Vaitkūnas, M. Mbodjis, M. Žaliūkas, D. Slijngardas, Eltonas (46 min. M. Kuklys), M. Matošas (46 min. B. Atajičius), S. Mikoliūnas (75 min. L. Gaucho), V. Lukša, L. Pilibaitis, S. Stankevičius.

„Sūduva“ 3 – 0 Lietava“

23' Tomas Radzinevičius [1 - 0]
40' Karolis Chvedukas [2 - 0]
72' Algis Jankauskas [3 - 0]

„Sūduva“: I. Kardumas, V. Slavickas, A. Jankauskas, M. Jablanas, M. Činikas, A. Švrljuga, N. Jamakas, K. Chvedukas (69 min. P. Janušauskas), P. Pavlovičius (65 min. A. Kecapas), E. Veliulis (81 min. K. Laukžemis), T. Radzinevičius.

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskis, M. Dūda, J. Aleksandravičius, Savio, T. Salamanavičius (83 min. L. Miščiukas), D. Galkevičius (83 min. E. Utyra), A. Paškevičius, T. Eliošius (56 min. M. Ganusauskas), A. Rocys, L. Stonkus.

„Trakams“ neįmušė ir „Žalgiris“, o „riteriai“ pratęsė pergalių seriją

„Trakų“ pergalių serija išaugo iki septynerių laimėtų rungtynių. Lyderiai atsirevanšavo „Žalgiriui“ už nesėkmę sezono pradžioje. „Trakų“ komanda išlaikė „sausus“ vartus penktose rungtynėse paeiliui.

Sužaidus vos keturias minutes, čempioną išgelbėjo virpstas. Pirmas rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs Dmitrijus Rekišas išsivadavo iš dviejų gynėjų priežiūros ir mušė į tolimą vartų kampą, tačiau Mamadou Mbodjis sugebėjo šiek tiek liesti kamuolį ir to „Žalgiriui“ užteko išvengti didelių nemalonumų.

Eltono klaida aikštės viduryje 15-ą minutę virto įvarčiu į vilniečių vartus. Kamuolį perėmęs D. Rekišas tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė D. Aršakianą, kuris savo šanso nepraleido, ir išvedė „Trakus“ į priekį.

Link „riterių“ vartų nuskubėjęs „Žalgiris“ ėmė ieškoti progų rezultatui išlyginti. Erdvės flange gavęs Saulius Mikoliūnas privertė į smūgį šuoliu reaguoti Mariu Rapalį, tačiau vartininkui komandos gelbėti nereikėjo, nes kamuolį blokavo netoliese buvęs Arūnas Klimavičius.

Kėliniui įpusėjus, po puikaus ir labai pavojingo Artiomo Gurenkos perdavimo link tolimo virpsto plojimų susilaukė Donovanas Slijingardas. Žalgirietis sugebėjo galva pasiekti kamuolį, neleisdamas už jo buvusiam D. Rekišui padvigubinti „Trakų“ persvaros.
Netrukus dar vieną dvikovą prieš Eltoną laimėjęs D. Rekišas atsilygino A. Gurenkai, išvesdamas jį į palankią smūgiui poziciją, bet saugo smūgis buvo per aukštas.

Pavojingą momentą „Žalgiris“ sukūrė prieš pertrauką. Suklydus Deividui Česnauskiui, žali ir balti surengė greitą išpuolį, tačiau Marino Matošo bandymą įsukti kamuolį į viršutinį vartų kampą, nutraukė užtikrintai sužaidęs vartininkas.

Po pertraukos nominalūs svečiai į aikštę metė traumą išsigydžiusį Mantą Kuklį ir puolėją Bahrudiną Atajičių. Jei bosnis didelės grėsmės „Trakų“ vartams nekėlė, tai M. Kuklio perdavimai „riterių“ gynybai kurį laiką kėlė nemažą galvos skausmą.

Komandoms aikštėje praleidus daugiau nei valandą, M. Rapalis nerizikavo ir kumščiais atmušė labai stiprų, tolimą Vytauto Lukšos šūvį. Vėliau Saulius Mikoliūnas sukūrė galimybę B. Atajičiui, bet legionieriaus smūgį pažeme vartininkas sugavo. Dar viena proga liko neišnaudota, kai Lino Pilibaičio galva numesta kamuolį virš skersinio pasiuntė Simonas Stankevičius.

Mačui artėjant prie pabaigos, „Trakams“ pavyko atitraukti žaidimą toliau nuo savo vartų, atimant iš „Žalgirio“ bet kokią galimybę surengti lemiamą šturmą. Rungtynių eigos nepakeitė ir aikštėje pasirodęs Lucasas Gaucho, pasižymėjęs paskutinėse I rato rungtynėse.
Per likusį laiką sukurti didesnio pavojaus prie riterių vartų čempionui nepavyko, riteriai pratęsė pergalių seriją.

Užtikrintai: „Sūduvai“ pavyko reabilituotis

Čempionato starte taškus barsčiusi „Sūduva“ yra nusiteikusi nuo antro „SMScredit.lt A lygos“ rato rašyti naują istoriją. Įžanginis puslapis gavosi vykęs – marijampoliečiai aštunto turo mače namuose užtikrintai 3:0 (2:0) nugalėjo šešiose iš eilės dvikovose pergalės neiškovojusią „Lietavą“.

Šeimininkai nuo pat mačo pradžios neleido suabejoti savo pranašumu. Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa viena po kitos rengė atakas, leisdama varžovams tik retomis progomis įsitvirtinti savo aikštės pusėje.

Pirmas „Lietavos“ vartams pagrasino pastaruoju metu gerą sportinę formą demonstruojantis Nerminas Jamakas. Saugas pasinaudojo varžovo klaida šalia savo vartų, suklaidino Martyną Dūdą, bet smūgiavo virš vartų.

Žaidybinį pranašumą marijampoliečiams pavyko įtvirtinti 23-ią minutę: po kilusios sumaišties baudos aikštelėje kamuolys palankiai atšoko Tomui Radzinevičiui, kurį veteranas tuoj pat pasiuntė į vartų tinklą. Tai – trečias puolėjo įvartis šį sezoną.

Netrukus „Sūduva“ galėjo padvigubinti rezultatą, bet jonaviečiams nusišypsojo sėkmė. N. Jamakas įspūdingai smūgiavo iš toli, o bosnio galingai spirtas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Visgi 40-ą minutę Marijampolės klubas įmušė antrą įvartį. Po savalaikio T. Radzinevičiaus perdavimo vienas prieš vartus išbėgęs Karolis Chvedukas savo proga pasinaudojo ir pergudravo Giedrių Kvedarą.

„Sūduva“ galėjo pasiųsti varžovus į nokautą, tačiau vienos iš paskutinių pirmo kėlinio atakų metu gero komandos draugo perdavimo sulaukęs Predragas Pavlovičius mušė virš vartų. Svečiams, rungtyniavusiems be diskvalifikuoto vidurio gynėjo Aleksandro Šušnjaro, pavyko išsiskirti tik tolimu smūgiu, kurio autorius – Savio, patikrinęs Ivano Kardumo budrumą.

Po pertraukos „Lietavos“ futbolininkai atrodė labiau pasitikintys savimi ir tam tikromis atkarpomis prispausdavo šeimininkus prie jų vartų. Progą sau susikūrė vis dar įvarčio nepelnęs Laurynas Stonkus, privertęs I. Kardumą iš maždaug 20 metrų spirtą kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Vis dėlto pozicinės Jonavos klubo atakos daug naudos nedavė: Roberto Poškaus kariaunai pritrūkdavo tinkamų sprendimų ties varžovų baudos aikštele, tad „Sūduvos“ vartininkui netekdavo dažnai įsitraukti į žaidimą.

Savo persvarą marijampoliečiams pavyko įtvirtinti 72-ą minutę. G. Kvedaras sužaidė nepatikimai, o nuo vartų sargo atšokęs kamuolys atsidūrė po Algio Jankausko kojomis, kuris puikia proga pasinaudojo.
Visgi netrukus „Lietavos“ vartininkas sugavo Andro Švrljugos muštą kamuolį ir per teisėjo pridėtą laiką puikiai išgelbėjo savo komandą nuo ketvirto įvarčio. T. Radzinevičius iš arti smūgiavo labai pavojingai, tačiau G. Kvedaras didmeistriškai kamuolį atmušė.