Pirmas iš lietuvių Kazanės baseine startavo 21-erių metų Tadas Duškinas, kuris dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje.

Šeštame atrankos plaukime mūsiškio varžovai buvo iš devynių šalių, kai kurios jų - egzotiškos plaukimui. T. Duškinas nuotolį įveikė per 23,85 sek. ir savo plaukime buvo pirmas. Tai - geriausias lietuvio šio sezono rezultatas. Bendroje įskaitoje mūsiškis užėmė 20-ą vietą
tarp 82 plaukikų, iš viso registruotų šios rungties atrankoje ir į pusfinalį nepateko. Iki išsvajoto šešioliktuko jam pritrūko vos 0,18 sekundės.

Tadas Duškinas

Vyrų 50 metrų plaukimo peteliške atrankos 6 plaukimas:

1. Tadas Duškinas (Lietuva) - 23,82 sek.
2. Santiago Grassi (Argentina) - 24,03
3. Soren Dahl (Danija) - 24,13

Į pusfinalį pateko 16 pajėgiausiųjų sportininkų.

...
20. Tadas Duškinas (Lietuva) - 23,82 sek.

Vėliau 26-erių metų Giedrius Titenis dalyvavo 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje. Septintame atrankos plaukime anykštėnas užėmė trečią vietą (59,84 sek.), bendroje įskaitoje jis buvo 8-as tarp 76-ių sportininkų ir pateko į pusfinalį. Pusfinalis vyks sekmadienį 18.35 val. Lietuvos laiku.

Vyrų 100 metrų plaukimo krūtine atrankos 7 plaukimas:

1. Ross Murdoch (D. Britanija) - 59,48 sek.
2. Hendrik Feldwehr (Vokietija) - 59,67
3. Giedrius Titenis (Lietuva) - 59,84

Greičiausiai atrankoje šioje rungtyje plaukė čempionatų rekordą pagerinęs britas Adamas Peaty (58,52 sek.), Cameronas Van Der Burghas (58,59 sek.) iš Pietų Afrikos ir Kazachstano atstovas Dmitrijus Balandinas (59,38 sek.).

Vyrų 100 metrų plaukimo krūtine atrankos lyderiai:

1. Adam Peaty (D. Britanija) - 58,52 sek.
2. Cameron van der Burgh (P. Afrika) - 58,59
3. Dmitrij Balandin Kazachstanas) - 59,38
4. Ross Murdoch (D. Britanija) - 59,48 sek.
5. Felipe Franca Silva (Brazilija) - 59,56
6. Hendrik Feldwehr (Vokietija) - 59,67
7. Kiril Prigoda (Rusija) - 59,81
8. Giedrius Titenis (Lietuva) - 59,84

Sekmadienio vidurdienį Lietuvos vyrų 4x100 m laivu stiliumi estafetės rinktinė (Simonas Bilis, Mindaugas Sadauskas, Povilas Strazdas ir T. Duškinas) dalyvavo atrankos varžybose. Ketvirtame atrankos plaukime, kur mūsiškių varžovai buvo šveicarai, žydai, turkai, Kuveito atstovai, baltarusiai, graikai, estai, vokiečiai ir ukrainiečiai, jie užėmė septintą vietą (3:20,15). Bendroje įskaitoje Lietuva liko 19-a ir į finalą nepateko.

S. Bilis savo atkarpą įveikė per 49,75 sek., M. Sadauskas - per 49,78, P. Strazdas - per 50,33, o T. Duškinas - per 50,55.

Iki finalo aštuntuko lietuviams pritrūko 4,68 sekundės. Greičiausiai estafetės atrankoje plaukė Rusijos (3:12,46), Brazilijos (3:13,99) ir Italijos (3:14,44) komandos.

Didžiausia staigmena tapo, kad į finalą nepateko pasaulio vicečempionai JAV plaukikai, kurie sugaišo 3 minutes 16,01 sekundės ir atrankoje su vokiečiais pasidalino tik vienuoliktą vietą.

Vyrų 4x100 m laisvų stiliumi estafetės atranka: