Lietuvos rinktinė pirmame etape įveikė bosnius (73:50), graikus (70:64) ir kroatus (72:66), o antrame laimėjo prieš rusus (73:65), bet pralaimėjo italams 70:77 ir turkams (67:73).

Vokiečiai pirmame etape su trim pergalėmis užėmė pirmą vietą, o antrame laimėjo tik kartą ir užėmė trečią vietą grupėje.

Įspūdingu dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Laurynas Birutis, pelnęs 15 taškų ir po krepšiais atkovojęs 14 kamuolių. 15 taškų įmetė ir Tadas Sedekerskis, 13 - Martynas Varnas, po 8 - Laurynas Bieliauskas ir Gvidas Galinauskas.

Vokiečių gretose sėkmingiausiai žaidė Kostja Mushidi (18 tšk.), Tiboras Tarasas (15 tšk.) ir Leonas Kratzeris (14 tšk.).

Europos jaunių čempionatuose Lietuvos krepšininkai 1994 ir 2010 metais iškovojo aukso medalius, 2006, 2008 ir 2012-ais - sidabro.

Rezultatas:

Lietuva - Vokietija - 73:71 (18:23, 24:20, 19:16, 12:12).

Lietuva: Laurynas Birutis (14 atk. kam., 7/11 dvitaškiai, 1/4 baudos) ir Tadas Sedekerskis (4 atk. kam., 2/11 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 5/8 baudos) po 15, Martynas Varnas 13 (6 rez. perdav., 3/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 7/9 baudos), Gvidas Galinauskas ir Laurynas Beliauskas po 8, Gytis Masiulis 5, Jokūbas Švambaris 4, Arnoldas Kulboka 3, Martynas Echodas 2 taškai. Aistis Pilauskas ir Mykolas Dieninis (abu po 5 min.) taškų nesurinko, o Arnas Beručka nežaidė.

Vokietija: Kostja Mushidi 18 (6 atk. kam., 5 rez. perdav.), Tiboras Taras 15, Leonas Kratzeris 14 (5 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 4/6 baudos), Isaiah Hartensteinas 7, Garai Zeebas 6, Marcelis Kessenas 5, Richardas Freudenbergas, Niklasas Kielis ir Lukas Wankas po 2 taškus.

Rungtynių eiga

Lietuviai ketvirtfinalio dvikovoje geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47-39), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20-11) ir kiek tiksliau metė tolimus metimus. Lietuvos ekipa taip pat geriau išnaudojo greitą puolimą, tokiu būdu pelnydami 13 taškų, tuo tarpu varžovai įmetė 5.

Mačą sėkmingiau pradėjo Vokietijos krepšininkai, kurie pelnė 6 taškus be atsako (6:0), tačiau lietuviai netruko atsakyti sėkmingomis atakomis ir sumažino deficitą (4:6). Vėliau Lietuvos komanda nerado kelių link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję vokiečiai vėl turėjo 6 taškų persvarą (10:4). Iki ketvirčio pabaigos Lietuvos rinktinė neleido įsismaginti Vokietijos ekipai, tačiau atsiliko – 18:23.

Tolimą metimą pataikę vokiečiai antro kėlinio pradžioje vėl nutolo (26:18), bet lietuviai nekėlė baltų vėliavų ir, suaktyvinę puolimą, likus žaisti 3 minutes iki didžiosios pertraukos, išsiveržė į priekį (35:34). Likus žaisti minutę, Lietuvos komanda jau pirmavo 4 taškais (42:38), bet per likusį laiką spurtavę vokiečiai turėjo minimalią persvarą (43:42).

Trečiame kėlinyje vyko atkakli kova ir nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos. Sužaidus 5 minutes lietuviai dar turėjo minimalų deficitą (49:50), tačiau netrukus vėl buvo priekyje (59:54, 2 min.). Iki ketvirčio pabaigos intriga išliko – vokiečiai priartėjo per vieną metimą – 61:59.

Sužaidus dvi minutes lemiamoje susitikimo dalyje, Lietuvos atstovai, po G. Masiulio dvitaškio, pirmavo 63:59. Po M. Varno baudų metimų, lietuviai jau turėjo 6 taškų persvarą (65:59, 7 min.). Tokia įvykių eiga nepatenkinti vokiečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir įpusėjus kėliniui sumažino deficitą iki 2 taškų (66:68).

Likus žaisti dvi minutes L. Birutis pataikė dvitaškį ir lietuviai pirmavo 72:69, bet varžovai baudų metimais vėl sušvelnino atsilikimą (72:70, 49 sek.), o rungtynės pasiekė savo kulminacinį tašką. Abi komandos apsikeitė klaidomis, ir likus žaisti 8 sekundes, vieną baudos metimą realizavo T. Sedekerskis (73:70). Lietuviai iš karto prasižengė, vokiečiai taip pat pataikė vieną baudos metimą (73:71), bet to buvo maža. Sunkią, bet labai svarbią pergalę iškovojo Lietuvos krepšininkai.