„Po šešių įveiktų pusmaratonių atrodė, kad subrendau rimtesniam išbandymui. Todėl šiemet sprendžiau dilemą – bėgti maratoną, ar kurti filmą apie maratoną. Filmas vis tik pasirodė didesnis iššūkis“, – stovėdamas Gedimino prospekte, kur, įveikę 42,195 kilometro, finišuos bėgikai, sako A. Lekavičius.

Dokumentinis trumpametražis filmas „After 42“ fiksuos ne ilgą bėgikų pasirengimą, treniruotes ar patį bėgimą, o tik jų veidus, kirtus finišo liniją – vos keletą sekundžių trunkančią akimirką.

„Kai kojos, veriamos raumenų skausmo ar nuovargio, sustoja, veide atsispindi neįtikėtinas emocijų mišinys: palaima, ramybė, išsekimas, džiaugsmas. Mažiausiai tuo metu norisi kalbėti, todėl filmas istoriją pasakos tik vaizdu – vieno bėgiko veidą keis kitas. Sakoma, kad vaizdas iškalbingesnis nei tūkstantis žodžių. Bet tas momentas, kirtus finišą, paprasta akimi gali būti nepastebėtas, nes trunka labai trumpai,“ – filmo idėją pristato režisierius.

Filmui „After 42” pasirinkta slowmotion technologija, filmuojanti iki 400 kadrų per sekundę – taip siekiant kiek įmanoma tiksliau užfiksuoti, kokias istorijas pasakoja bėgikų veidai po 42 valios ir pastangų kilometrų.

„Labai nemėgstu šnekėti apie filmus dar jų nenufilmavęs. O šįkart ypač sunku, nes su kūrybine grupe eksperimentuosime ir galutinį rezultatą sunku nuspėti,“ – rankoje laikydamas vardinį „Danske Bank Vilniaus maratono“ numerį šypsosi A. Lekavičius ir pažada darbą derinti su malonumu.

„Prieš filmavimo pradžią įveiksiu bent 10 kilometrų. Numalšinsiu bėgimo alkį, pajusiu renginio dvasią ir pasisemsiu įkvėpimo,“ – sako filmo „After 42“ režisierius A. Lekavičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)