Deja, mūsiškis įrankį pirmu bandymu numetė 60,82 m ir liko dešimtoje pozicijoje. A. Gudžių paskutiniais savo metimais aplenkė estai Gerdas Kanteris ir Martinas Kupperis, ir Danielis Jasinskis iš Vokietijos. Lietuvos atstovas finale aplenkė du varžovus. Dėl medalių kovą tęsė 8 geriausi disko metikai.

Europos čempionu tapo vokietis Robertas Hartingas (66,07 m), kuris nuvylė visus fotografus ir žiūrovus, nes šįkart po pergalės nesuplėšė savo marškinėlių. Sidabrą iškovojo estas G. Kanteris (64,75), o bronza atiteko lenkui Robertui Urbanekui (63,67).

Jei A. Gudžius būtų pakartojęs savo atrankos rezultatą (64,44), jis būtų pelnęs bronzos medalį.

6. Mario Pestano (Ispanija) - 62,31 (60,19; 60,02; -; -; -);
7. Daniel Jasinski (Vokietija) - 62,04 (59,34; 58,65; 61,49; x; x)
8. Frank Casanas (Ispanija) - 61,47 (60,94; 59,44; 60,98; x; 61,08);
----------------------------------------------------
9. Martin Kupper (Estija) - 60,89 (59,50; x);
10. Andrius Gudžius (Lietuva) - 60,82 (59,85; 57,56);
11. Martin Wierig (Vokietija) - 59,68 (x; 60,82);
12. Axel Harstedt (Švedija) - 60,01 (59,63; x).

Išvakarėse antroje atrankos grupėje A. Gudžius pirmu bandymu diską numetė 64,44 m ir iš karto pateko į finalą. Savo grupėje A. Gudžius buvo antras, o galutinėje atrankos įskaitoje - ketvirtas.

L. Grinčikaitė sprinto finale nebėgs

Pirma iš lietuvių 100 metrų sprinto pusfinalyje bėgusi 27-erių Lina Grinčikaitė nuotolį įveikė per 11,52 sek., savo antrame bėgime užėmė priešpaskutinę septintą vietą ir į finalą nepateko.

Tarp 24-ių pusfinalio dalyvių lietuvė su vokiete Rebekka Haase pasidalijo 18-ą poziciją. Greičiausiai pusfinalyje bėgo olandė Dafne Schippers (11,08 sek.), bulgarė Ivet Lalova (11,15 sek.) ir prancūzė Myriam Soumare (11,17 sek.).

Klaipėdietės, kuriai šis čempionatas jau baigėsi, rezultatas atrankoje buvo kiek geresnis - 11,51 sek. ir 23 vieta. L. Grinčikaitė, kuri praėjusiose Senojo žemyno pirmenybėse buvo iškovojusi bronzos medalį, šį sezoną 100 metrų bėgo per 11,39 sek.

Moterų trišuolyje lietuvė į finalą nepateko

Moterų trišuolio kvalifikacijoje, kur normatyvas buvo 14,20 m, dalyvavo Lietuvos atstovė 21-erių Dovilė Dzindzaletaitė. Mūsiškė trečiu bandymu nuskriejo 13,44 m (kiti du - 11,98 ir 13,12), savo grupėje užėmė 8-ą vietą ir į finalą nepateko. D. Dzindzaletaitė aplenkė šešias dalyves ir galutinėje įskaitoje liko 16-a. Iki finalo dvyliktuko Lietuvos sportininkei pritrūko 23 cm.

Toliausiai trišuolininkių kvalifikacijos varžybose skriejo ukrainietė Olga Saladuchina (14,42 m) ir rusės Jekaterina Koneva (14,21 m) ir Irina Gumeniuk (14,18 m).

Moterų 400 m bėgime A. Šerkšnienei iki finalo pritrūko 0,1 sek.

Agnė Šerkšnienė tarp penkiolikos 400 m bėgimo pusfinalio dalyvių buvo septinta, tačiau nepateko tarp aštuonių finalo dalyvių.

Tai atsitiko dėl to, kad antrame - greitesniame - pusfinalio bėgime lietuvė sugaišo 52,32 sekundės ir liko tik šešta, o į finalą pateko po tris greičiausias abiejų pusfinalio bėgimų atstoves bei dar dvi geriausią laiką parodžiusios sportininkės. Pagal šią matematiką A. Šerkšniėnė pusfinalyje liko devinta, o iki išsvajotojo aštuntuko jai pritrūko vos 0,1 sekundės.

Greičiausiai šios rungties pusfinalyje bėgo ukrainietė Olga Zemliak (51,24 sek.), italė Libania Grenot (51,47 sek.) bei ispanė Aauri Lorena Bokesa (51,84 sek.).

Atrankos varžybose antradienį A. Šerkšnienė nuotolį įveikė per 52,42 sek., savo trečiame bėgime užėmė trečią vietą ir automatiškai iškopė į pusfinalį. A. Šerkšnienė bendroje įskaitoje buvo 13-a.

Lietuviui nesėkmingas 100 m bėgimo pusfinalis

Rytis Sakalauskas 100 m bėgimo trečiame pusfinalyje distancijoje sugaišo 10,44 sek., savo bėgime buvo paskutinis aštuntas ir į finalą nepateko. Galutinėje pusfinalio įskaitoje mūsiškis buvo 19-as tarp 23 sportininkų.

„Tikėjausi tikrai geriau, bėgosi geriau nei vakar (pirmadienį - DELFI), tačiau pritrūko poros gerų treniruočių. Tai, jog teko laukti starto neturėjo jokios įtakos, tačiau oras sprintui nebuvo geras. Svarbiausia, jog be traumų, sezonas tikriausiai jau baigtas“, – po finišo dėstė R. Sakalauskas.

Atrankoje R. Sakalauskas nuotolį įveikė greičiau - per 10,40 sek. ir pakartojo savo geriausią sezono rezultatą. Mūsiškis buvo šeštas savo bėgime, bet pagal rezultatą pateko į pusfinalį. Bendroje įskaitoje R. Sakalauskas pasidalijo 17 poziciją.