Vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje į pusfinalį pateko ir vakare startuos Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas. Abu jie gerino Lietuvos rekordus.

Varžybų eiga

Sekmadienį pirmoji į kovą atrankoje turėjo stoti olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė R. Meilutytė. Ji ketino dalyvauti moterų 50 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje, tačiau planus pakeitė.

Vakare R. Meilutytė dalyvaus moterų 100 m plaukimo krūtine finale, tad nusprendė patausoti jėgas.

Vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje startavo keturi lietuviai. Du iš jų gerino Lietuvos rekordus. Pirmiausia tai padarė Tadas Duškinas (23,43), bet jau po keleto minučių šalies rekordą dar kartą pagerino Mindaugas Sadauskas (23,33). Abu jie su 13-u ir 11-u rezultatais pateko į rungties pusfinalį.

Šios rungties Lietuvos rekordas (23,45) nuo 2009 metų priklausė Vytautui Janušaičiui.

Prasčiau sekėsi kvalifikacinių varžybų barjero neįveikusiems Deividui Margevičiui (23,73) ir Jevgenijui Rogozinui (25,39). 50 m peteliške atrankoje greičiausias buvo ukrainietis Andrejus Govorovas (22,50).

Giedrius Titenis ir Igoris Kozlovskis dalyvavo vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Tarp dešimties geriausių, plauksiančių finale, nei Giedriui (2.08,07),nei Igoriui (2.10,38) patekti nepavyko. G. Titenio rezultatas atrankoje buvo 18-as, I. Kozlovskio - 25-as. Šios rungties atrankoje greičiausiai plaukė vokietis Marco Kochas (2:04,48).

Vyrų 200 m laisvu stiliumi atrankoje taip pat varžėsi keturi Lietuvos plaukikai - Simonas Bilis (1.47,38), Deividas Margevičius (1.47,75), Povilas Strazdas (1.47,12) ir Danas Rapšys (1.46,07). Nei vienam jų į finalą patekti nepavyko, greičiausiai plaukusio D. Rapšio rezultatas atrankoje buvo 18-as.

P. Strazdas liko 29-as, S. Bilis - 33-ias, D. Margevičius 40-as. Atrankoje pirmas buvo rusas Danilas Izotovas (1:42,54).

Po šių keturių vyrukų atėjo metas ir merginai - 200 m nugara plaukė Ugnė Mažutaitytė, kuri distanciją įveikė per 2 min. 11,33 sek. Jos rezultatas buvo 15-as, į finalą lietuvė nepateko. Ukrainietė Daryna Zevina (2:04,06) šioje atrankoje buvo pirma.

Į finalą prasimušė Lietuvos komanda, dalyvavusi vyrų estafetės 4x50 m laisvu stiliumi atrankoje. T. Duškinas, G. Titenis, M. Sadauskas ir S. Bilis distanciją įveikė per 1 min. 28,01 sek. ir užėmė 9-ą vietą. Greičiausiai plaukusi Belgijos komanda (1:25.52) pasiekė pasaulio rekordą.

Moterų 50 m laisvu stiliumi

Rūta Meilutytė – (nedalyvavo)

Vyrų 50 m peteliške

Mindaugas Sadauskas – 23,33 (Lietuvos rekordas, pateko į pusfinalį)
Tadas Duškinas – 23,43 (Lietuvos rekordas, pateko į pusfinalį)
Deividas Margevičius – 23,73 (asmeninis rekordas, į pusfinalį nepateko)
Jevgenijus Rogozinas – 25,39 (į pusfinalį nepateko)

Vyrų 200 m krūtine

Giedrius Titenis – 2.08,07 (į finalą nepateko)
Igoris Kozlovskis – 2.10,38 (į finalą nepateko)

Vyrų 200 m laisvu stiliumi

Danas Rapšys – 1.46,07 (asmeninis rekordas, į finalą nepateko)
Povilas Strazdas – 1.47,12 (asmeninis rekordas, į finalą nepateko)
Simonas Bilis – 1.47,38 (asmeninis rekordas, į finalą nepateko)
Deividas Margevičius – 1.47,75 (į finalą nepateko)

Moterų 200 m nugara

Ugnė Mažutaitytė – 2.11,33 (į finalą nepateko)

Vyrų estafetė 4x50 m laisvu stiliumi

Lietuvos komanda (T. Duškinas, G. Titenis, M. Sadauskas ir S. Bilis) - 1.28,01 (pateko į finalą)

Rūtos kišenėje - auksas ir sidabras

100 m kompleksinio plaukimo rungties finale šeštadienį R. Meilutytė distanciją įveikė per 57,68 sek. ir pasiekė naują pirmenybių rekordą. Tai pirmas tokiuose čempionatuose iškovotas Lietuvos plaukikų aukso medalis. Geriausia Europos plaukike vadinama šios rungties favoritė vengrė Katinka Hosszu liko antra (57,96). Trečią vietą užėmė Didžiosios Britanijos plaukikė Siobhan-Marie O'Connor (58,26).

Ketvirtadienį R. Meilutytė 50 m krūtine rungties finale distanciją nuplaukė per 29.10 sek. ir iškovojo sidabro medalį, nusileidusi tik pagrindinei savo konkurentei ir čempione tapusiai Rusijos atstovei Julijai Jefimovai (29.04).

Sekmadienį vakare R. Meilutytė dalyvaus moterų 100 m plaukimo krūtine finale. Pusfinalio plaukime lietuvė distanciją įveikė per 1.05,13 sek. ir į finalą pateko su trečiu rezultatu. Kaip ir atrankoje, greičiausia pusfinalyje buvo rusė Julija Jefimova (1.03,27). Greičiau už R. Meilutytę plaukė ir Danijos plaukikė Rikke Moeller Pedersen (1.04,10).

M. Sadauskas į finalą pavėlavo

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale šeštadienį vakare taip pat turėjo plaukti ir Mindaugas Sadauskas. Tačiau jis finale nepasirodė. Priežastis kurioziška - Lietuvos plaukikas į finalą tiesiog pavėlavo.

Lietuvį finale pakeitė lenkas Kacperas Majchrzakas. Jis liko paskutinis (48.21). 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale triumfavo rusas Vladimiras Morozovas (45.96).

Šioje rungtyje M. Sadauskas į finalą pateko su aštuntu laiku (47.57). Iki Lietuvos rekordo, kuris priklauso Raimundui Mažuoliui, Mindaugui pritrūko vos 0.03 sek.

Šeštadienį ryte pagerinti du Lietuvos rekordai

Šeštadienį ryte pagerinti ir du Lietuvos rekordai, kurių autoriai - Giedrius Titenis ir Deividas Margevičius. Vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje G. Titenis distanciją įveikė per 27,36 sek., tačiau net Lietuvos rekordas neužtikrino lietuviui vietos pusfinalyje. Giedrius kvalifikacijoje 24-ą poziciją pasidalijo su slovaku Mareku Boptiku. Giedrius vėliau vietą pusfinalyje užsitikrino papildomame plaukime.

Dar vienas Lietuvos rekordas pagerintas vyrų 200 metrų peteliške rungtyje, jį pasiekė D. Margevičius (1.57,37). Deja, lietuvis liko 21-as tarp 33 atrankos dalyvių ir į pusfinalį nepateko. Ankstesnis šios rungties šalies rekordas nuo 2008 metų priklausė Edvinui Dautartui (1.59,31).

Čempionato komandų rikiuotėje Lietuvos rinktinė dešimta

Po trečiosios Europos plaukimo pirmenybių trumpame (25 m ilgio) baseine Danijoje varžybų dienos Lietuvos rinktinė su Rūtos Melutytės pelnytais aukso ir sidabro medaliais komandų rikiuotėje pakilo į dešimtą vietą.

Pirmauja 14 apdovanojimų laimėję Rusijos plaukikai, lenkiantys Vengrijos bei Ispanijos komandas.