32-ejų metų biržietė geriausiu pirmu bandymu rutulį nustūmė 16,53 m ir tarp aštuonių geriausių atlečių, pratęsusių kovą dėl medalių, nepateko bei aplenkė tik rumunę Ancą Heltnę (16,39 m).

Antras mūsiškės mėginimas buvo neįskaitytas, o trečias skriejo kiek arčiau - 16,50 m.

Europos čempione tapo vokietė Nadine Kleinert (19,18 m). Antra vieta atiteko rusei Irinai Tarasovai (18,91 m), o trečia - italei Chiarai Rosai (18,47 m).

Beje, 11-a vieta finale - tai viena vieta geriau nei 2010 metais, kai Austra buvo vien tik rutulininkė.

Primename, kad kvalifikacinėse varžybose A. Skujytė irgi užėmė vienuoliktą vietą - 16,73 m (15,68-16,22-16,73).

Raivydas Stanys

R. Stanys iškovojo sidabrą!

25-erių metų lietuvis Raivydas Stanys šuolių į aukštį finalą pradėjo sėkmingu šuoliu 2,15 m aukštyje, po to turėjo problemų su 2,20 m (įveikė tik trečiu bandymu), bet kartelę, iškeltą į 2,24 m aukštį, peršoko iš pirmo karto.

Varžybas 2,28 m aukštyje pratęsė jau tik 9 šuolininkai. Raivydui šis aukštis pakluso antru mėginimu (pakartotas asmeninis rekordas) ir mūsiškis bendroje įskaitoje iškart pakilo į antrą vietą.

Antru šuoliu jam pakluso ir 2,31 m aukštis (tai - naujas asmeninis R. Stanio rekordas) ir lietuvis užsitikrino mažiausiai sidabro medalį.

Nors vėliau lietuviui trimis šuoliais nepavyko įveikti 2,33 m aukščio, jis tapo varžybų vicečempionu - nusileido tik mažiau bandymų išnaudojusiam britui Robbie Grabarzui (2,31 m).

8.Jaroslavas Baba (Čekija)2,24
8.Mihai'us Donisanas (Rumunija)2,24 (=SB)
10.Eike Onnenas (Vokietija)2,20
11.Bochdanas Bondarerenka (Ukraina)2,15
-Samsonas Omi (D. Britanija)-

Helsinkis - laimingas miestas Lietuvos šuolininkams į aukštį: 1971 metais aukso medalį jame laimėjo
, tapęs pirmuoju Lietuvos lengvaatlečiu Europos čempionu.

Primename, kad atrankos varžybose, kuriose nustatytas kvalifikacinis normatyvas buvo 2,28 m, R. Stanys be klaidų sėkmingai įveikė iš pradžių 2,10 m, tada 2,15 m, 2,19 m, 2,23 m ir 2,26 m aukštį, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, tapo atrankos varžybų nugalėtoju bei užsitikrino vietą varžybų finale.

Bėgikė N. Piliušina finale - aštunta

Moterų 800 m finaliniame bėgime nepasisekė Natalijai Piliušinai - ji distancijoje užtruko 2:06,59 min. ir finišavo paskutinė, aštunta.

Auksą laimėjo rusė Jelena Aržakova (1:58,51 min.), sidabrą - Lynsey Sharp (2:00,52 min. , PB), o bronzą - kita rusė Irina Maračiova (2:00,66 min.).

N. Piliušina 1500 m bėgime, kurio atrankos bėgimai vyks šeštadienį, nebedalyvaus.

Primename, kad 800 m atrankos bėgimuose dalyvavo dvi mūsiškės - N. Piliušina ir Eglė Balčiūnaitė.

N. Piliušina pirmame pusfinalyje finišavo trečia (2:02.12 min), pagerino asmeninį rekordą ir pateko į Europos čempionato finalą su šeštu rezultatu.

Tuo metu E. Blačiūnaitė antrame pusfinalyje buvo penkta (2:05.21 min.) ir užėmė galutinę 14-ą vietą bei tarp aštuonių finalo dalyvių neprasibrovė.