Bronzos medalis atiteko italei Giorgiai Biondani (25,94 sek.).

Tai jau antrasis R. Meilutytės iškovotas apdovanojimas šiose žaidynėse. Anksčiau ji pelnė bronzos medalį 100 m distancijoje. Finale plaukikė antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą.

Ketvirtadienį ryte ji 50 m laisvu stiliumi atrankoje (29 dalyviai) nuplaukė per 25,97 sekundės ir, 0,17 sekundės pagerinusi Lietuvos rekordą, aplenkė visas varžoves bei užėmė kvalifikacijoje pirmą vietą. Finale R. Meilutytė aukščiausią rezultatą pagerino dar 0,3 sek.

100 m plaukimo nugara rungtyje septintą vietą užėmė Ugnė Mažutaitytė (1:06,66), o Eva Gliožerytė 200 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė per 2 minutes 10,05 sekundės ir liko aštunta.

100 m nuotolį B finale Mantas Auruškevičius nuplaukė per 1 minutę 7,27 sekundės ir užėmė šeštą vietą, o bendroje įskaitoje liko keturioliktas.

Iš viso Lietuva savo sąskaitoje jau turi keturis medalius.

Gimnastas R.Tvorogalas daugiakovėje liko 15-as

Vaikinų gimnastų varžybose penkioliktą vietą užėmė Lietuvos atletas Robertas Tvorogalas.

Ketvirtadienį daugiakovėje R. Tvorogalas surinko 78,100 balo ir aplenkė devynis varžovus.

Čempionu tapo britas Courtney Tullochas (82,400 b.), aplenkęs antroje vietoje likusį rumuną Danielį Radeanu (81,650 b.) bei bronzą iškovojusį baltarusį Vasilijų Michalicyną (81,350 balo).

Penktadienį R. Tvorogalas kovos dar keturiuose finaluose ant atskirų prietaisų - ant skersinio, ant lygiagrečių, ant žiedų ir atraminio šuolio varžybose.

R.Nenartavičius dziudo varžybose liko šalia prizininkų pakylos

Dziudo imtynių varžybų trečiąją dieną Rokas Nenartavičius liko šalia prizininkų pakylos.

Svorio kategorijoje iki 81 kg kovojęs lietuvis pirmoje kovoje įveikė daną Oliverį Nelmarką, ketvirtfinalyje nugalėjo lenką Rafalą Kozlowskį, tačiau pusfinalyje suklupo prieš latvį Arturą Sokolovskį, o kovoje dėl trečiosios vietos nusileido kroatui Zoranui Grubicui ir užėmė penktą vietą.

Šios svorio kategorijos čempionu tapo gruzinas Beka Gviniašvilis, finale įveikęs Arturą Sokolovskį iš Latvijos.

Bronzos medaliai įteikti kroatui Zoranui Grubicui ir rusui Aleksandrui Petruniai.

Tai geriausias Lietuvos dziudo imtynininkų rezultatas šiame festivalyje.

Svorio kategorijoje ketvirtadienį kovojęs Eivinas Žemaitis aštuntfinalyje įrodė savo pranašumą prieš bulgarą Radoslavą Dačiną, tačiau ketvirtfinalyje nusileido Latvijos dziudo imtynininkui Džeisonui Smolarui, o pirmajame paguodos turnyro rate pralaimėjo kroatui Stjepo Roko ir liko devintas.

Rutulio stūmikai užėmė 5-ąsias vietas

Penktąją vietą Trabzone (Turkija) vykstančiame XI Europos jaunimo olimpiniame festivalyje užėmė rutulio stūmikė Ieva Zarankaitė. Lietuvė finalinėse varžybose ketvirtadienį sėkmingiausiu mėginimu įrankį nustūmė 13,35 m ir finale aplenkė septynias varžoves.

Aukso medalis atiteko rusei Natalijai Širobokovai (14,23 m), sidabro – olandei Charlenei Okken (13,84 m), bronzos – italei Moniai Cantarellai (13,67 m).

Vaikinų varžybose penktas liko Paulius Žabinskas, kurio geriausias rezultatas - 18,90 m.

Prizininkais tapo ukrainietis Vladyslavas Černikovas (20,13 m), suomis Matti Sivonenas (19,43 m) ir bosnis Mesudas Pezeras (19,13 m).

Vienuoliktą vietą šuolių į aukštį varžybose užėmė Karolis Kozinas, kuris finale įveikė 1,95 m aukštį, o visi trys mėginimai peršokti 2 m aukštyje iškeltą kartelę buvo nesėkmingi.

Nugalėtoju tapo prancūzas Gaelis Rotardieras (2,11 m), aplenkęs vokietį Falką Henningą Wendrichą (2,08 m) ir baltarusį Pavelą Kiprą (2,08 m).

Lietuvos merginos žais teniso turnyro dvejetų varžybų mažajame finale

Justina Mikulskytė ir Akvilė Paražinskaitė nepateko į teniso turnyro merginų dvejetų varžybų finalą.

Aštuntąjį reitingą turinčios lietuvės ketvirtadienį pusfinalyje 3:6, 2:6 nusileido penktajam pagal skirstymą Čekijos duetui Kristynai Roučkovai ir Katerinai Siniakovai bei žais mače dėl trečiosios vietos.

Mažajame finale dėl bronzos medalių J. Mikulskytės ir A. Paražinskaitės varžovėmis bus antroji pagal reitingą pora iš Slovėnijos - Pia Cuk ir Natalija Sipek. Slovėnės ketvirtadienį pusfinalyje 3:6, 4:6 nusileido italėms Deborah Chiesai ir Beatricei Lombardo, kurios turi ketvirtąjį reitingą.

Ketvirtfinalyje J. Mikulskytė ir A. Paražinskaitė ketvirtadienį 4:6, 6:3, 10:8 įveikė slovakes Marią Jurkovą ir Janą Jablonovską.

R.Rybinas festivalio dziudo varžybose užėmė septintą vietą

Dziudo imtynių varžybų antrą dieną Regimantas Rybinas buvo septintas svorio kategorijoje iki 66 kg.

Pagrindinio turnyro pirmoje kovoje Lietuvos atletas nugalėjo rumuną Iulių Marių Craciuną, aštuntfinalyje įveikė armėną Albertą Mkrtčaną, tačiau ketvirtfinalyje nusileido vokiečiui Nuklasui Bloechlui ir pateko į paguodos turnyrą.

Pirmoje paguodos turnyro kovoje R. Rybinas nugalėjo bulgarą Liubomirą Rumenovą Vasilevą, tačiau antroje nusileido ispanui Cabierui Cazorlai ir liko septintas.

Šios svorio kategorijos čempionu tapo Uruschanas Bekas Balajevas iš Rusijos, finale įveikęs azerbaidžanietį Huseyną Rahimlį.

Bronzos medaliai įteikti gruzinui Gioriui Muzašviliui ir turkui Muratui Bektasui.

Kiti du Lietuvos dziudo imtynininkai pralaimėjo pirmas kovas iš pasitraukė iš varžybų: Deimantė Kazulytė (52 kg) nusileido baltarusei Angelinai Puljanovič, o Deividas Tarulis (60 kg) turėjo pripažinti moldavo Nokono Zaborosciuko pranašumą.

Dviratininkas V. Bikinas plento lenktynėse užėmė 27-ą vietą

Dviratininkai ketvirtadienį išsidalijo medalius lenktynėse plente.

Geriausiai iš lietuvių sekėsi Vytautui Bikinui, kuris 70,8 km (6 ratai po 11,8 km) numynė per 1 valandą 48 minutes 11 sekundžių ir užėmė 27-ą vietą. Nuo čempionu tapusio slovėno Zigos Rucigos (1:47:10) lietuvis atsiliko 1 minute ir 1 sekunde.

Sidabras atiteko lenkui Adamui Trudzinskiui (1:47:11), bronza - italui Niccolo Pacinottiui (1:48:06).

1 valandą 48 minutes ir 17 sekundžių trasoje sugaišęs Martynas Vitkauskas finišo liniją kirto 51-as tarp 79-ių lenktynes baigusių dviratininkų, o Matas Mickevičius vienintelis iš sportininkų nebaigė distancijos.

Lietuvos lengvaatlečiai ketvirtadienį pateko į finalus

Lengvosios atletikos varžybose ketvirtadienį nesunkiai kvalifikacinių varžybų barjerą įveikė ir į finalus pateko šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė bei ieties metikas Povilas Dabašinskas.

J. Petrokaitė jau pirmu bandymu nušoko 6,02 m ir įveikė kvalifikacinį normatyvą, o P. Dabašinskui kvalifikacinis normatyvas pakluso antru bandymu - 67,64 m.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)