Vyrų varžybose dalyvauja 2008 m. Lietuvos šachmatų čempionas Aloyzas Kveinys (2534), 2-4 vietų laimėtojai Darius Zagorskis (2514),Šarūnas Šulskis (2555) ir Gediminas Šarakauskas (2424), atrankos varžybų laimėtojai Laimonas Kudžma (2231), Virginijus Grabliauskas (2413), Vytautas Vaznonis (2338), Gintautas Piešina (2345) ir Simonas Žičkus (2307) bei kviestiniai dalyviai V. Čmilytė (2498), Vidmantas Mališauskas (2459) ir Mindaugas Beinoras (2422).

Moterų čempionate dalyvauja dešimt šachmatininkių, tarp kurių aukščiausio reitingo šalyje savininkės Deimantė Daulytė (2269), Živilė Šarakauskienė (2210) ir Simona Limontaitė (2208).

Pirmas tris vietas užėmę dalyviai iškovos teisę atstovauti šalies rinktinėms šių metų Europos komandų čempionate.

Pirmame vyrų turnyro rate G. Piešina nugalėjo G. Šarakauską, V. Mališauskas - L. Kudzmą, V. Grabliauskas - V. Čmilytę, o Š. Šulskis - D. Zagorską.

V. Vaznonis su A. Kveiniu bei M. Beinoras su S. Žičkumi sužaidė lygiosiomis.

Moterų grupėje S. Limontaitė įveikė Vestą Kalvytę, Brigita Laurušaitė laimėjo prieš Kristiną Apanavičiūtę, Agnė Balčaitė nugalėjo Redą Prišmantaitę, Ž. Šarakauskienė buvo pajėgesnė už Daivą Batytę, o D. Daulytė iškovojo pergalę prieš Viktoriją Beinoraitę.