„Gegužės 5 d. popietę vietos laiku valstybės prezidentas Xi Jinpingas lėktuvu atvyko į Paryžių, kad pradėtų valstybinį vizitą Prancūzijoje“, – informavo valstybinis transliuotojas CCTV.

Išsilaipindamas Prancūzijoje, Xi Jinpingas pradeda savo pirmąją kelionę į Europą nuo 2019 m., kurios metu jis dar aplankys Serbiją ir Vengriją.

Nuomonės straipsnyje, kuris buvo paskelbtas tuo metu, kai jis sekmadienį pradėjo valstybinį vizitą Prancūzijoje, Kinijos vadovas pareiškė norintis bendradarbiauti su tarptautine bendruomene siekiant rasti būdų, kaip išspręsti Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltą konfliktą.

„Tikimės, kad į Europą greitai grįš taika ir stabilumas, ir ketiname bendradarbiauti su Prancūzija ir visa tarptautine bendruomene siekdami rasti gerų būdų išspręsti šią krizę“, – dienraštyje „Le Figaro“ rašė jis ir kartu pabrėžė, kad Kinija nėra konflikto dalyvė.

Kaip skelbta anksčiau, sekmadienį popiet Kinijos vadovą Paryžiuje ketina priimti Prancūzijos ministras pirmininkas Gabrielis Attalas.

Pirmadienį numatyti Xi Jinpingo pokalbiai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen. Po apsilankymo Prancūzijoje svečias ateinančiomis dienomis vyks toliau į Serbiją ir Vengriją.

Eliziejaus rūmų duomenimis, per susitikimus Paryžiuje bus kalbama apie karą Ukrainoje, padėtį Artimuosiuose Rytuose, ekonominį bendradarbiavimą ir klimato apsaugą. E. Macronas anksčiau sakė, jog būtina daryti viską, kad Kinija būtų įtraukta į didelių globalių klausimų sprendimą. Europiečiai esą tikisi, kad Pekinas rems tarptautinės tvarkos stabilumą.

Serbija palaiko artimus santykius su Kinija ir yra Kinijos „Naujojo šilko kelio“ – investicijų ir infrastruktūros iniciatyvos – narė. Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius praėjusį spalį vyko į Pekiną. Jo šalis nuo 2014 m. derasi dėl narystės ES. Tačiau pokalbiai vyksta lėtai.

Premjero Viktoro Orbano vadovaujama Vengrijos vyriausybė taip pat laikoma draugiška Kinijai. Vengrija taip pat yra viena iš nedaugelio ES šalių, prisijungusių prie „Naujojo šilko kelio“ iniciatyvos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)