„Kapinių ekspertui Gabrieliui pirmiausiai reikėtų atsiminti, kaip atrodo jo paties frakcija per vakarinius plenarinius posėdžius, kurių lankymas – Seimo nario pareiga“, – feisbuke rašė A. Širinskienė savo profilyje paviešinusi nuotraukas iš Seimo vakarinių posėdžių.

Taip parlamentarė sureagavo į G. Landsbergio pareiškimą per „Žinių radiją“, kad „Seimas tarp sesijų dažnu atveju būna kapines primenanti vieta.

„Trūksta tik šieno kupetų nuo vėjo besirutuliojančių koridoriais, kas tikrai primintų kapines arba laukinius Vakarus“, – sakė konservatorių lyderis.

Jis pats paaiškino, kad būna Seime, nes ruošiasi rudens sezonui.

„Dėl kitų kolegų man sunku pasakyti, ką jie daro. Gal kai kurie pasirenka poilsio galimybę, kiti randa progą susitikti su rinkėjais. Ilgas laikas tarp sesijų nėra kažkuo labai išskirtinis, Europos Parlamente yra labai panašus terminas. Sesija baigiasi birželio pabaigoje-liepos pradžioje ir prasideda rugsėjį“, – sakė G. Landsbergis.

Kaip rašė ELTA, TS-LKD pirmininkas nepritaria „valstiečių“ inicijuojamam Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektui.

Pasak konservatoriaus, nors „valstiečiai“ ir bando įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimą, bet su tokiu inicijuojamu įstatymo projektu atsidurtų absurdiškoje situacijoje. Pasak opozicijos vadovo, parlamentaras turi dirbti tiek, kiek reikia, būtų sunku jo darbą apibrėžti konkrečiomis darbo valandomis.

„Iš tikrųjų aš nepritariu tokiam parlamentaro darbo aprašymui Darbo kodekse. To nėra demokratiškose Vakarų valstybėse. Parlamentaras dirba tiek, kiek reikia. Tol, kol yra įstatymų. Nuo aštuonių iki penkių niekas nebalsuoja, balsuoja tiek, kiek yra įstatymų. Dažnu atveju mūsų darbo diena užtrunka dvylika valandų.

Jeigu mes pradėsime aprašinėti, mes atsidursime labai absurdiškoje situacijoje, kurioje teks aprašyti viršvalandžius. Arba dabar, kai buvo paskutinis sesijos posėdis šeštadienį – tai kas dabar turėtų būti, dviguba alga už tai mokama? Dvidešimt keturios valandos, septynios dienos – kiek reikia, tiek ir dirbama, pagal sudaromą darbotvarkę“, – teigė G. Landsbergis.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius yra sakęs, kad parlamentarų atostogos vis dėlto bus reglamentuotos. „Seimo nariai turi atskiras iniciatyvas šiuo klausimu, manau, kad bus priimtas atostogų reglamentavimas“, – pristatydamas projektą yra sakęs A. Nekrošius, primena ELTA.

Šiuo metu Seimo nario veiklą reglamentuoja Seimo statutas, Vyriausybės įstatymas.

Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektu siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą ir atskiru įstatymu nustatyti Seimo narių pareigas, teises ir garantijas.