Už tokį „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio ir socialdemokratės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymą po pateikimo balsavo 10 Seimo narių, prieš buvo 14 ir 42 parlamentarai susilaikė.

Prieš pataisas kalbėjusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė sakė, jog išskyrus Sovietų sąjungą jai neteko girdėti kitos valstybės, kuri „turėtų tokius gydymo metodus“.

Narkologinės priežiūros įstatymo pataisos siūlė, kad priverstinai hospitalizuojami galėtų būti asmenys, kuriems įtariamas alkoholizmas ar narkomanija. Šiuo metu toks gydymas galimas tik narkologiniams ligoniams.

Siūlyta, kad priverstinis gydymas būtų galimas esant kelioms sąlygoms: psichiką veikiančias medžiagas toks asmuo vartotų ilgiau kaip mėnesį, taip pat šeima ar giminaičiai dėl to kęstų nuolatinį jų psichologinį ar fizinį smurtą, nesaugumo jausmą, patirtų finansinius nuostolius.

Taip pat siūlyta nustatyti, kad dėl paciento konsultacijos į gydytoją psichiatrą galėtų kreiptis ir paciento artimieji, policija, socialinis darbuotojas, kiti asmenys.

Pataisomis priverstinai siūlyta hospitalizuoti nėščiąją, jei dėl jos piktnaudžiavimo psichiką veikiančiomis medžiagomis kiltų vaisiaus apsigimimo grėsmė.