„Jos būklė buvo baisi – veidas buvo taip sumuštas, kad sveikos vietos ant jo nebuvo, vienos akies ji net neatmerkė, po antklode gulėjo nuoga, ant galvos kuokštais plaukų trūko, gydytojai sakė, kad jai buvo sulaužyti šonkauliai – vieni jau buvo pradėję gyti, bet vėl naujai buvo sulaužyti, jai taip pat medikai bandė atstatyti išsukinėtus rankų pirštus “, – prisiminė dabar jau nužudytosios sūnaus žmona.

Ir nors sunkiai sužalotai moteriai dar buvo suspėta suteikti pagalbą, tačiau ji taip ir neišgyveno – nuo patirtų traumų reabilitacijos ligoninėje mirė po 9 mėnesių. Ir tie mėnesiai prilygo didžiuliui košmarui – pablogėjus sveikatai moteris nepažino ne tik sūnaus, marčios, bet ir savo mylimo anūko.

Už tai, kad nužudė savo šeimos narį, N. Kupčiūnas buvo įkalintas 15 metų laisvės atėmimo bausme – teisėjai nutarė, kad vyras pirmuosius 7 metus privalės kalėti pačiomis griežčiausiomis kalėjimo sąlygomis, o vėliau bus perkeltas atlikti bausmės su kitais nuteistaisiais.

„Padarytas tyčinis labai sunkus nusikaltimas, sukėlęs negrįžtamus padarinius – žmogaus mirtį, nuteistasis charakterizuojamas išimtinai neigiamai, net 11 kartų teistas, todėl teismas sprendžia, jog jam nustatytinas 7 metų laisvės atėmimo bausmės terminas, kurį nuteistasis turės atlikti kalėjime, nėra per ilgas“, – baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija nusprendė, kad prieš moterį nuolat smurtavusiam N. Kupčiūnui turi būti skirta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė, artima įstatymo sankcijoje numatytam bausmės vidurkiui.

Be to, teismas nusprendė, kad motinos netekusiam sūnui Alytaus kalėjime įkalintas N. Kupčiūnas privalės sumokėti 30 tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Jeigu ne Anglijoje gyvenantis sūnus, neaišku, kada sunkiai sužalotai moteriai būtų buvusi suteikta arba ar išvis ji suteikta – net iš lovos pasikelti negalėjusi moteris joje buvo praleidusi keletą parų, kartu gyvenęs jos sugyventinis nė neplanavo kviesti medikų. O sūnus su žmona kaip tik sugrįžo į Lietuvą – prieš pat kelionę iš pažįstamų sulaukė nerimą sukėlusio skambučio: sugyventinis motiną sumušė prie parduotuvės.

Kad prieš motiną smurtauja sugyventinis, sūnus buvo girdėjęs, todėl kaip įmanydamas bandė jų draugystę nutraukti, bet motina net nesileido į kalbas, kartą ją jis buvo išsivežęs į Angliją, tačiau čia ji ištvėrė vos tris savaites.

Asociatyvi nuotrauka
„Kai sužinojau, kad N. Kupčiūnas mano motiną sumušė prie parduotuvės, iš pradžių bandžiau telefonu susisiekti su mama, paskui – ir su N. Kupčiūnu, bet nei vienas jų telefonu neatsiliepė, – pasakojo nužudytosios sūnus. – Tuomet per „Messenger“ programėlę parašiau žinutę N. Kupčiūnui, klausdamas, už ką sumušė motiną, prašiau atsiųsti jos sumuštos nuotrauką, bet jos šis neatsiuntė, tik atrašė, kad ji gavo tai, ko nusipelnė, nes esą norėjo su kažkuo nuo jo pabėgti ir pan. Kadangi jau buvau nusipirkęs lėktuvo bilietus, netrukus su šeima parskridau į Lietuvą, su žmona nuvažiavome aplankyti mamos.“

Vyras prisiminė, kad atėjęs į namus motiną rado gulinčią lovoje.

„Ji atrodė baisiai – visa sudaužyta, mama mane dar atpažino, sakė maniusi, kad tai N. Kupčiūnas grįžo, – pasakojo sūnus. – Paklausiau, ar jis ją taip stipriai sumušė, motina atsakė, kad taip. Tada žmona paskambino pagalbos telefonu, iškvietė greitąją ir policiją.“

Medikai moterį išvežė į Kaišiadorių ligoninę, bet čia ją apžiūrėję specialistai pasakė, jog kuo skubiau ją reikia vežti į Kauno klinikas – tik ten yra galimybių išgelbėti jos gyvybę.

„Kai atėjome į namus, butas atrodė klaikiai, net sunku atpasakoti – baldų sveikų nelikę, viskas sulaužyta, išdaužyta, – pasakojo nužudytosios sūnaus žmona. – Anyta gulėjo svetainėje ant sofos, užklota chalatu. Jos būklė buvo baisi – veidas buvo taip sumuštas, kad sveikos vietos ant jo nebuvo, vienos akies ji net neatmerkė, po antklode gulėjo nuoga. Kiek laiko taip gulėjo, sunku pasakyti, ji negalėjo net atsikelti, gamtinius reikalus darė lovoje, jokio maisto, vandens nebuvo. Bet ji dar buvo sąmoninga – pasakė, kad ją taip sumušė sugyventinis N. Kupčiūnas. Kai atvažiavo greitoji pagalba, su felčere anytą aprengėme – mačiau, kad ant jos kūno sveikos vietos nėra, jis mėlynėmis buvo nusėtas – vienos senesnės, kitos naujesnės, ant galvos kuokštais plaukų trūko. Aš kartu su anyta važiavau į ligoninę, bet gydytojai iš karto pasakė, kad be reikalo čia ją atvežė, reikia skubiai vežti į Kauną – taip atsidūrėme Kauno klinikose.“

Liudytojos teigimu, po pirminės apžiūros gydytojai nustatė, kad jos anytos akies lęšiukas buvo išmuštas, šonkauliai lūžę, bandė gydytojai atstatyti išsukinėtus rankų pirštus – vieną pavyko atstatyti, kitas jau buvo suaugęs.

„Gydytojai patvirtino, kad ir šonkauliai buvo pradėję gyti ir vėl naujai sulaužyti, o smegenyse vanduo kaupiasi – būklė labai prasta buvo, – pasakojo nužudytosios marti. – Gulėdama klinikose ji dar mane pažino, klausė, kur yra sūnus, domėjosi, kaip sekasi anūkui. Bet paskui ją operavo – po operacijos jos būklė pasikeitė kardinaliai, ji jau nepažino nei sūnaus, nei manęs, tik pablogėjo situacija. Vėliau ją išvežė į sanatoriją reabilitacijai, bet ji jau nepažino nei vieno iš mūsų – nei sūnaus, nei manęs, nei anūko. Po operacijos ji neatsistatė, nes galvos pažeidimai buvo labai stiprūs.“

Prieš sugyventinę smurtavusį N. Kupčiūną policijos pareigūnai sulaikė tą patį vakarą. Ir prie to prisidėjo nužudytosios sūnus – iš pradžių jis vyro laukė motinos bute, bet vėliau nutarė nueiti iki netoliese gyvenančios šio sesers namų. Čia jo laukė net kelias valandas, o kai jį pamatė grįžtantį iš darbo, pareikalavo atiduoti raktus nuo motinos buto – apie tai, kad buvo jos namuose, net neužsiminė. Ir netrukus iškvietė policijos pareigūnus.

Asociatyvi nuotrauka
N. Kupčiūnas buvo iš karto sulaikytas – ikiteisminio tyrimo metu, kuris tuo metu vyko dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, jis kaltę pripažino tik iš dalies, tačiau pasakoti apie tai, kodėl smurtavo prieš savo gyvenimo draugę, nebuvo linkęs. Tik teisme, kai baudžiamoji byla buvo nagrinėjama dėl nužudymo, jis prisipažino, kad smurtavo, bet kategoriškai kratėsi kaltės dėl nužudymo – esą tiek smūgių, kiek buvo surašyta prokurorų teismui perduotuose dokumentuose, tikrai jis nesudavė.

O smūgių būta išties daug – teismo medicinos ekspertai nurodė, kad nužudytajai buvo suduota mažiausiai šešiolika smūgių rankomis, kojomis bei „ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu pjaunančių savybių turinčiu daiktu“ į galvą, krūtinės sritį ir kitas kūno vietas. Anot medikų, smurtaudamas prieš moterį jis padarydė šiuos sužalojimus: poodines kraujosruvas abiejų akių vokuose, krūtinės ląstoje, dešinėje plaštakoje, kairėje rankoje, kairėje kojoje, daugybinius odos nubrozdinimus veide, dešiniame petyje, keliuose, kairės akies lęšiuko išnirimą, nosies kaulų lūžimus, kairių X-XII, dešinių VIII-XII šonkaulių lūžimus, I-II juosmeninių slankstelių skersinių ataugų lūžimus, kairės rankos V piršto vidurinės falangos išnirimą, potraumines abipuses subdurines higromas, pjautinį sužalojimą kakle.

„Dėl patirtų galvos sužalojimų, gydymo procese, išlikus biosocialinių apsitarnavimo, judėjimo fukcijų sutrikimui ir progresuojant galvos smegenų reguliacinių funkcijų sutrikimui, nukentėjusioji mirė“, – ekspertai pažymėjo, kad moters mirties priežastis – intrakranijinio sužalojimo padariniai.

„Negaliu pasakyti, ar tai aš padariau visus sužalojimus – kelių dienų įvykių tiesiog neatsimenu, – teisme kalbėjo N. Kupčiūnas. – Gali būti, kad tai aš padariau, bet tiesiog jų nemačiau ar neatkreipiau į juos dėmesio, nes kai bendravau su sugyventine, ji gulėjo užsisukusi, nugara į mane... Tomis dienomis aš išeidavau į darbą, sugyventinę užrakindavau namuose, kelias dienas buvau vaistų ir alkoholio poveikyje – gėriau klonazepamą.“

Jis pasakojo, kad su nužudytąja šios namuose gyveno maždaug pusantrų metų.

„Sugyvenome gražiai“, – tikino jis, bet tuo pačiu pridūrė, kad su nukentėjusiąja kildavo konfliktų dėl buitinių reikalų ir esą šios neištikimybės, tačiau, pažymėjo, ją mylėjo ir šios mirties nenorėjo.

Vyras neslėpė, kad tiek jis, tiek jo sugyventinė piktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais, kartą su ja buvo parduotuvėje, kur ši susitiko kitą vyrą ir jam nieko nesakiusi su juo išėjo. O kai po kiek laiko su tuo pačiu grįžo, jis iš pavydo supyko ir pirkinių maišeliu, kuriame buvo alus su kiaušiniais, trenkė su sugyventine buvusiam vyrui, net buteliai sudužo, o sugyventinei suėmė už sprando ir grubiai ranka palenkė ją žemyn.

„Tada tas vyras išėjo, o mes grįžome į namus, čia išgėriau alų, o paskui – klonazepamo tablečių, tada užmigome“, – kalbėjo N. Kupčiūnas.

Jis tikino, kad kitą dieną vėl išgėrė, esą gėrė ir šio draugė, o vėliau, naktį, kai jis miegojo, prabudo nuo trinktelėjimo garso: „Supratau, kad ji tamsoje eidama į tualetą nukrito. Priėjau tada prie jos, paklausiau, kodėl vaikšto tamsoje, šviesos nedega. Ji tik sumurmėjo kažką. Tada mane apėmė pyktis ir trenkiau jai dešine ranka į veidą, nuo smūgio ji parkrito.“

Tačiau daugiau apie tai N. Kupčiūnas nebuvo linkęs pasakoti, tik paminėjo, jog „gali būti, kad sudavė ir daugiau smūgių“, o sugyventinė maldavo jos nemušti...

„Mačiau, kad jai akies srityje tekėjo kraujas, buvo įtrūkusi oda virš akies, todėl apiprausiau jai veidą, ant jo uždėjau šlapią skuduriuką, o tada ją nuvedžiau iki lovos ir paguldžiau“, – teisme kalbėjo N. Kupčiūnas.

Kitą rytą atsibudęs vyras matė, kad sugyventinė guli kraujo klane, tačiau pagalbos jai nekvietė – išėjo į darbą.

„Klausiau, kokia jos savijauta, ji sakė, kad bloga, nieko nevalgė, akis buvo labaio ištinusi“, – kalbėjo jis.

Vyras prisipažino, kad ir toliau ketino girtauti, nes parduotuvėje jau buvo nusipirkęs alaus, tačiau viskas pasikeitė, kai netrukus sutiko sugyventinės sūnų – dėl smurto prieš jo motiną buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

N. Kupčiūnas tikino, kad labai gailisi dėl to, kas nutiko su jo sugyventine.

„Mano vyro santykiai su motina buvo labai artimi, bet mes išvažiavome gyventi ir dirbti į Angliją, tačiau vis tiek nuolat bendraudavome telefonu, ją aplankydavome kelis kartus į metus, bet kai motina pradėjo gyventi su sugyventiniu N. Kupčiūnu, skambučiai tapo reti – tai ji telefoną pametė, tai kitą telefoną N. Kupčūinas sudaužė ir pan.“, – nužudytosios marti sakė, kad dėl tokio gyvenimo būdo labai nerimavo jos sutuoktinis, nes jo motina ėmė vis rečiau atsiliepinėti į skambučius, o kai atsiliepdavo, „labai keistai kalbėdavo“, o dar keisčiau elgdavosi, kai šalia būdavo N. Kupčiūnas.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Specializuotos pagalbos centrų sąrašas ir kontaktai pagal savivaldybes:
Emocinės paramos tarnyba Telefono numeris El. adresas Darbo laikas
„Pagalbos moterims linija“ 8 800 66366 pagalba@moteriai.lt kasdien visą parą
„Vilties linija“ 116 123 vilties.linija@gmail.com kasdien visą parą
„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba) 8 800 77277 II-VI 16:00-20:00
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba 8 800 10 800 Pirmadieniais – ketvirtadieniais: 8.00-19.00 val.
Penktadieniais: 8.00-18.00 val.
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
Savivaldybė Organizacijos pavadinimas Tel. Nr. El. pašto adresas
Akmenės r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Alytaus m. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Alytaus r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Anykščių r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Birštono Moterų teisių asociacija (buv. Kauno moterų draugija 8 603 89833 mota.mums@gmail.com
Biržų r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Druskininkų Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Elektrėnų Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Ignalinos r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
Jonavos r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Jurbarko r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Kalvarijos Marijampolės apskrities moters veikos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Kauno m. Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930 kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Kazlų Rūdos Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Kelmės r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Marijampolės Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Mažeikių r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Molėtų r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Pagėgių Koordinacinis centras „Gilė“ 8 610 10715 koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Palangos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Panevėžio m. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Prienų r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Raseinių r. Raseinių krizių centras 8 657 87475 info@kriziucentras.eu
Rietavo Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Skuodo r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r. Moterų informacijos centras 8 650 95216 8 5 2629003 spc@lygus.lt
Šiaulių m. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Šiaulių r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Šilalės r. Koordinacinis centras „Gilė“ 8 610 10715 koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Švenčionių r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Tauragės r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Trakų r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Ukmergės r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 info@moters-pagalba.lt
Utenos r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos) Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras 8 5 2616380 vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Visagino r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
Zarasų r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
Regionas Specializuotos pagalbos centras Telefonai, el.paštas
Akmenės r., Joniškio r.,Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m., Šiaulių r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232
mvic@splius.lt
Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų sav., Lazdijų r., Varėnos r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287
info@ammkc.lt
Anykščių r., Molėtų r., Utenos r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Birštono sav., Kaišiadorių r., Kauno r., Prienų r. Moterų teisių asociacija 8 603 89833
mota.mums@gmail.com
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Pasvalio r., Rokiškio r. Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius 8 699 86866
paramosnamai@gmail.com
Elektrėnų sav., Šalčininkų r., Širvintų r., Trakų r., Švenčionių r., Vilniaus m.(Naujininkų, N.Vilnios, Grigiškių seniūnijos), Vilniaus r. Moterų informacijos centras 8 650 95216
skpc@lygus.lt
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069
viltisvskc@gmail.com
Jonavos r., Kėdainių r., Ukmergės r. Kauno moterų linija 8 618 40044
skpc@moterulinija.lt
Tauragės r., Kelmės r., Jurbarko r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 616 55877
taurage@moterscentras.w3.lt
Marijampolės sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r., Vilkaviškio r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 63355007
spc.mar@gmail.com
Kauno m. Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Klaipėdos m., Neringos m., Palangos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 650 60094
kmn@moteriai.lt
Kretingos r., Klaipėdos r., Skuodo r., Šilutės r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 605 82331
kretingosmoterys@gmail.com
Telšių r., Mažeikių r., Plungės r., Rietavo sav. Telšių krizių centras 8 671 16590
spc.telsiai@gmail.com
Šilalės r., Pagėgių sav. Koordinacinis centras "Gilė" 8 610 10715
koordinaciniscentras@gmail.com
Raseinių r. Raseinių krizių centras 8 428 52177
info@kriziucentras.eu
Vilniaus m.(išskyrus Naujininkų, N. Vilnios, Grigiškių seniūnijas) Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija 8 664 31207
pagalba@skpcpagalba.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją