Varžovus trečią kartą per pastaruosius penkerius metus iš atkrintamųjų varžybų eliminavusių „Spurs“ konferencijos pusfinalyje laukia akistata su kita Teksaso ekipa – Hjustono „Rockets“.

Nuo pat susitikimo pradžios „FedEx Forum“ arenoje užvirė atkakli kova. Prie sienos priremti šeimininkai pirmoje rungtynių pusėje nenusileido varžovams, o sėkmingiau sužaidę antrąją ketvirtį sugebėjo išsiveržti į priekį.

Snaiperių gausa nepasižyminti Memfio ekipa stebėtinai taikliai atakavo iš toli, o komandiniu žaidimu jau gerus dvidešimt metų garsėjantys San Antonijaus krepšininkai iki ilgosios pertraukos tesugebėjo atlikti tik keturis rezultatyvius perdavimus.

Trapią penkių taškų persvarą po dviejų kėlinių turėję Memfio krepšininkai antrosios rungtynių pusės pradžioje sugebėjo pirmas tris minutes neleisti „Spurs“ pelnyti taškų iš žaidimo ir pasididinti savo pranašumą iki dviženklio. Pagrindiniu šeimininkų ginklu šioje kovoje tapo baudos aikštelėje pelnyti taškai, kuriuos sėkmingai rinko Mike‘as Conley ir Zachas Randolphas.

Visgi svečiai iš Teksaso remdamiesi puolime atkovotais kamuoliais ir baudų metimais susigrąžino rungtynių iniciatyvą bei surengę atkarpą 20:3 persvėrė rezultatą savo naudai. Nuaidėjusi trečio kėlinio sirena užfiksavo minimalią „Spurs“ persvarą – 74:75.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo Memfio ekipa, atitrūkusi aštuonių tašku skirtumu, tačiau San Antonijaus krepšininkai galiausiai sugebėjo pristabdyti M. Conley, Z. Randolphą ir Marcą Gasolį, o Kawhi Leonardas ir Tony Parkeris pataikė svečiams pergalę atnešusius metimus.

Būtent įžaidėjas iš Prancūzijos tapo ryškiausia šių rungtynių figūra. Reguliariojo sezono pabaigoje silpniausia „Spurs“ grandimi vadintas krepšininkas sužaidė rezultatyviausias atkrintamųjų varžybų rungtynes per pastaruosius trejus metus, o visos serijos metu vidutiniškai į varžovų krepšį metė po 16,6 taško.

Negana to, fantastišką taiklumą pademonstravęs T. Parkeris pirmą kartą savo karjeroje atkrintamųjų rungtynėse iš 14 mestų metimų pataikė net 11.

Artėjanti konferencijos pusfinalio serija turės itin įdomų prieskonį – tame pačiame divizione rungtyniaujantys „Spurs“ ir „Rockets“ atkrintamosiose susitiks tik ketvirtą kartą NBA istorijoje, o visus tris iki šiol vykusius tokio pobūdžio susitikimus laimėjo Hjustono klubas.

„Grizzlies“: Mike‘as Conley 26, Marcas Gasolis 18 (5/12 met., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Zachas Randolphas 13 (11 atk. kam.), Vince‘as Carteris 12, Jamesas Ennisas 11 taškų.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 29 (8/19 met., 9 atk. kam.), Tony Parkeris 27 (11/14 met.), LaMarcusas Aldridge‘as 17 (12 atk. kam.), Patty Millsas 10 taškų.