Puikias rungtynes sužaidė dėl kairiojo kelio skausmų rungtynes praleidusio klubo lyderio Carmelo Anthony vietą starto penkete užėmęs Mindaugas Kuzminskas. Per 36 aikštėje praleistas minutes Kūzia viso surinko 19 taškų (8/12 met., 3/5 trit.), 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 atkovotą kamuolį.

Devyniolika taškų per savo NBA karjerą lietuvis surinko jau antrą kartą. Pirmą sykį šį skaičių Mindaugas pasiekė sausio 12-ąją dieną, kai pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolo tokia pat pelnytų taškų suma nubaudė Čikagos „Bulls“ krepšininkus.

Pastarąsias dvejas rungtynes starto penkete pradėjęs krepšininkas per jas vidutiniškai rinko po 16,5 taško, o tritaškius metė 50 proc. taiklumu. Verta pažymėti, jog vienas geriausių karjeros rungtynių Kūzia sužaidė prieš du pastaruosius sezonus geriausiajai besiginančiu lygos krepšininku pripažintą Kawhi Leonardą.

Rezultatyviau už lietuvį „Knicks“ gretose žaidė tik Derrickas Rose‘as ir Willy Hernangomezas, surinkę po 24 taškus, prie kurių ispanas pridėjo ir 13 atkovotų kamuolių.

M. Kuzminsko pasirodymas pranoko ir latvio Kristapo Porizngio žaidimą – iš Liepojos kilęs krepšininkas per 26 minutes surinko 12 taškų (3/8 met., 0/1 trit., 6/6 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus bei po vieną bloką ir perimtą kamuolį, tačiau statistikos eilutę užbaigė net penkiomis klaidomis.

Aukštaūgio žaidimo laiką smarkiai apribojo asmeninės pražangos. Trečiąjį kartą K. Porzingis taisykles pažeidė dar pirmojo ketvirčio antroje pusėje.

Po dviejų kėlinių svečiai turėjo net 18 taškų deficitą, tačiau sugebėjo sumažinti atsilikimą ir grąžinti intrigą į rungtynes, tačiau San Antonijaus klubas galiausiai sugebėjo revanšuotis varžovams už pralaimėjimą Niujorke rezultatu 90:94.

Šeimininkams ši naktis turėjo ir istorinės reikšmės: Grego Popovičiaus auklėtiniai tapo trečiąja komanda NBA istorijoje, dvidešimtyje sezonų surinkusia 55 ar daugiau pergalių, ir pagal šį skaičių prisijungė prie Bostono „Celtics“ ir Los Andželo „Lakers“ klubu.

Į dvikovą su jaunuoju tėvynainiu W. Hernangomezu stojęs Pau Gasolis tapo tik dešimtuoju krepšininku, šešiolikoje sezonų surinkusiu bent po 600 pelnytų taškų ir 400 atkovotų kamuolių. Šiuo pasiekimu ispanas prisijungė prie Kareemo Abdul-Jabbaro, Timo Duncano, Kevino Garnetto, Karlo Malone‘o, Moses Malone‘o, Dirko Nowitzki, Shaquille‘o O‘Nealo, Hakeemo Olajuwono ir Roberto Parisho.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 29 (11/18 met., 4/6 trit.), LaMarcusas Aldridge‘as (10 atk. kam.) ir Pau Gasolis (10 atk. kam.) po 19, Tony Parkeris ir Patty Millsas (7 rez. perd.) po 10 taškų.

„Knicks“: Willy Hernangomezas (11/16 met., 13 atk. kam.) ir Derrickas Rose‘as (10/22 met.) po 24, Mindaugas Kuzminskas 19, Kristapas Porzingis 12 taškų.

Artimiausias rungtynes „Knicks“ naktį iš pirmadienio į antradienį žais namuose su Detroito „Pistons“ ekipa, o „Spurs“ pusvalandžiu vėliau susikibs su čempionais Klivlando „Cavaliers“. Būtent pastarąsias rungtynes kviečiame stebėti tiesioginiame DELFI TV eteryje.