Šeimininkų ekipa istorinę naktį pradėjo šaltu dušu – į svečius atvykęs Los Andželo „Lakers“ (11/21) klubas rungtynes pradėjo spurtu 11:0, tačiau „Heat“ (10/20) sugebėjo atsitiesti ir įveikė varžovus rezultatu 115:107 (17:25, 36:35, 29:20, 33:27).

Los Andželo ekipa antrajame ketvirtyje turėjo net 19 taškų pranašumą, kurį panaikinę šeimininkai iškovojo išlipimu iš didžiausios duobės šiame sezone pažymėtą pergalę.

Lakers“ šiose rungtynėse nepadėjo traumuotas Larry Nance‘as ir prieš rungtynes į Kaliforniją išskridęs Julius Randle‘as, kurio sužadėtinė artimiausiu metu gimdys pirmąjį poros vaiką. Šeimininkai vis dar vertėsi be Diono Waiterso, Rodney McGruderio ir Wayne‘o Ellingtono.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė „Heat“ krašto puolėjas Justise‘as Winslow, surinkęs galingą dvigubą dublį.

Heat“: Justise‘as Winslow ir Hassanas Whiteside‘as po 23 (po 13 atk. kam.), Goranas Dragičius 21, Jamesas Johnsonas 19 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Tyleris Johnsonas 14 taškų.

Lakers“: Lou Williamsas 27, Nickas Youngas 20, D‘Angelo Russellas 17 taškų.

Galingai sezoną pradėję „Lakers“ vis labiau tolsta nuo aštuntos vakarų konferencijos vietos.

Indianos „Pacers“ – Bostono „Celtics“

Tituluočiausias visų laikų NBA klubas pagaliau pakilo į prieš sezoną jiems prognozuotą trečiąją rytų konferencijos vietą. Iš ketverių be rezultatyviausio savo krepšininko Isaiah Thomaso žaistų rungtynių „Celtics“ sugebėjo laimėti tik vienas, tačiau nuo mažojo milžino sugrįžimo iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Šiąnakt Bostono klubas įspūdingai gynyboje sužaisto antrojo ketvirčio dėka svečiuose 109:102 (22:31, 29:9, 26:27, 32:35) įveikė antrą pralaimėjimą paeiliui patyrusius Indianos „Pacers“ krepšininkus. Indianapolio klubas ketvirtame kėlinyje buvo sumažinęs varžovų persvarą iki keturių taškų, tačiau rungtynių perlaužti nesugebėjo.

Šeimininkų gretose ir toliau nežaidžia atakuojantys gynėjai Rodney Stuckey ir Monta Ellisas. Prieš rungtynes vyriausiasis treneris Nate‘as McMillanas pranešė, jog pastarasis krepšininkas nežais dar mažiausiai dvi savaites.

Susitikimo eigą diktavo abiejų ekipų įžaidėjai – Isaiah Thomasas ir Jeffas Teague‘as kartu šiose rungtynėse pelnė 59 taškus ir surinko 17 rezultatyvių perdavimų.

Pacers“: Jeffas Teague‘as 31 (8 rez. perd.), Paulas George‘as ir C.J. Milesas po 19 taškų.

Celtics“: Isaiah Thomasas 28 (9 rez. perd., 2/11 trit.), Jae Crowderis ir Avery Bradley po 15, Marcusas Smartas 12 taškų.

Artėjančią naktį „Celtics“ savo pergalių seriją bandys pratęsti rungtynėse prieš Domantą Sabonį ir Oklahomos „Thunder“.

Bruklino „Nets“ – „Golden State Warriors“

Įsimintinos rungtynės šiąnakt vyko Brukline, kur pirmus du kėlinius stebėtinai dominavę „Nets“ (7/21) kapituliavo antroje rungtynių pusėje ir iššvaistę milžinišką pranašumą galiausiai nusileido „Warriors“ (26/4) krepšininkams rezultatu 101:117 (34:33, 31:16, 19:39, 17:29).

Svečių ekipa šiose rungtynėse vertėsi be vieno geriausiai besiginančių lygos krepšininkų Draymondo Greeno, kuriam šiąnakt gimė sūnus. D. Greeno trūkumo pirmoje rungtynių pusėje puikiai naudojosi „Nets“ aukštaūgis Brookas Lopezas, iki ilgosios pertraukos pelnęs 23 taškus, tačiau antroje rungtynių pusėje „Warriors“ sustabdė įsibėgėjusį šeimininkų aukštaūgį.

Po pirmosios rungtynių pusės 16 taškų skirtumu atsilikinėję Steve‘o Kerro auklėtiniai trečią kėlinį pradėjo spurtu 12:0 ir neužilgo perėmė iniciatyvą į savo rankas. Iki ilgosios pertraukos atsilikę 49:65 antrą rungtynių dalį „Warriors“ laimėjo 68:36.

Nets“: Brookas Lopezas 28, Seanas Kilpatrickas 14, Rondae Hollis-Jeffersonas 13, Bojanas Bogdanovičius 12, Jeremy Linas 10 taškų (11 rez. perd., 8 atk. kam.).

Warriors“: Kevinas Durantas 26 (1/7 trit.), Klay Thompsonas 23, Zaza Pachulia (14 atk. kam.) ir Stephenas Curry (3/13 trit.) po 15 taškų.

Bruklino klubas šiąnakt užbaigs pasimatymą su pernykščiais finalininkais ir mes iššūkį Klivlando „Cavaliers“ klubui. Ouklando klubas su principiniais varžovais susitiks pirmąją Šventų Kalėdų dieną.

Los Andželo „Clippers“ – San Antonijaus „Spurs“

Vėlyviausiose nakties rungtynėse svarbią pergalę iškovojo be Blake'o Griffino rungtyniavęs Los Andželo „Clippers“ (22/8) klubas, namuose 106:101 (27:22, 30:23, 24:28, 25:28) palaužęs San Antonijaus „Spurs“ (23/6) krepšininkus. Svečiai patyrė tik antrą pralaimėjimą išvykoje per septyniolika sužaistų rungtynių.

Blake'o Griffino netektį papildė ir dar vienas smūgis šeimininkams: antroje rungtynių pusėje traumą patyrė ir į aikštę nebegrįžo įžaidėjas Chrisas Paulas. Situaciją išgelbėjo Los Andželo atsarginiai krepšininkai, šiose rungtynėse pelnę net 58 taškus.

Svečiai šiame susitikime rungtyniavo pilna jėga, tačiau nesugebėjo iškovoti pergalės prieš puikiai pažįstamą varžovų ekipą.

„Clippers“: Chrisas Paulas 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mareese'as Speightas 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Raymondas Feltonas 13 taškų.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 27, Pau Gasolis 21, LaMarcusas Aldridge'as ir Danny Greenas po 10 taškų.

Šeimininkai pergalės dėka vėl susigrąžino trečiąją poziciją vakarų konferencijoje.