Pagyvenusi pora iš Ukmergės gyvūnų globos namų „Klajūnas“ paėmė trejų metų šuniuką Mobį, pažadėjo juo rūpintis, o po dešimties dienų užmušė šuniuką kirviu. Policija šiuo metu tiria įvykį. Tokio nesuvokiamo įvykio sukrėsti gyvūnų mylėtojai iš Vilniaus, Ukmergės susirinko prie nusikaltimo vietos su savo augintiniais, taip pat nešini plakatais „Žudikai“, „Reikalaujam teisingumo Mobio žudikams“, „Atleisk mums, Mobi“.

Susirinkusieji neslėpė emocijų, kai kurių moterų akyse žibėjo ašaros, žmonės sakė nesuvokiantys tokio žiaurumo ir kaimynų abejingumo.

Žmonės, nužudę Mobį, pikete nepasirodė, nes įtariamasis, kaip pasakojo savo pavardžių neviešinantys kaimynai, dieną prieš piketą buvo išvežtas į ligoninę dėl sušlubavusios sveikatos. Piketuotojai išreiškė pasipiktinimą tokiu elgesiu su gyvūnais, taip pat ir tuo, kad Lietuvoje gyvūnų skriaudikai gali siautėti beveik nebaudžiami. Nešini plakatais ir Mobio atvaizdais, piketuotojai praėjo simbolinėje procesijoje Mobiui pagerbti, o tada prie įtariamojo namų skandavo „Gėda“, „Žudiką į kalėjimą“.

„Mes nereikalaujame linčo teismo, siekiame, kad gyvūnų skriaudikai būtų realiai baudžiami pagal griežtesnius įstatymus, o dabar, deja, tokį nusikaltimą padaręs žmogus ir jo sutuoktinė net nėra suimti“, – kalbėjo piketo organizatorė, globos namų „Klajūnas“ vadovė Ilma Germanienė.

„Savanoriai jaučia didžiulį skausmą ir kaltės jausmą, kad patikėjo Mobiuką tokiems žmonės, bet net neįsivaizdavom, kuo tai baigsis. Paėmę šunį žmonės tikino, kad jį myli, lankėm Mobiuką, o paskui sužinojom, kad tie beširdžiai šunelį užmušė. Tikėsimės, kad ši akcija atkreips visuomenės dėmesį į sunkią beglobių gyvūnų padėtį, juk mes net neturim gyvūnų policijos, nežinia ir kaip baigsis ši istorija, ar nusikaltėliai bus realiai nubausti“, – kalbėjo „Klajūno“ savanoriai , braukdami ašaras.

Viena iš renginio organizatorių menininkė Ligita Juknevičiūtė nutapė paveikslą „Mobis ir verkiantis angelas“, planuojama lėšas už šio paveikslo parduotas kopijas skirti globos namams „Klajūnas“, kurie šiuo metu net neturi patalpų, kur dėti beglobius.

Rastus ar išmestus šuniukus ir kates savanoriai tiesiog pasiima namo. Gyvūnų mylėtojai į piketą atsivežė ir paramos „Klajūnui“, maisto šunims. Renginys susilaukė Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos dėmesio.