2005 metų pradžioje viena visaginietė kreipėsi į policiją dėl prieš keletą mėnesių dingusio sutuoktinio J. B. Buvo paskelbta jo paieška, bet nepavykus nustatyti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis vyras dingo, tyrimas buvo nutrauktas.

Tai, kad J. B. buvo nužudytas, o jo kūnas užkastas Ignalinos rajone esančio Gražutės regioninio parko miške, buvo nustatyta tik po dešimtmečio, praneša Generalinė prokuratūra.

2014 metų pabaigoje gavus svarbios informacijos, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės Nidos Grunskienės nutarimu ikiteisminis tyrimas dėl dingusio J. B. buvo atnaujintas ir tęsiamas dėl galimo nužudymo, nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimo ir nepranešimo apie nusikaltimą.

Panevėžio apygardos prokuratūroje atnaujintas ikiteisminis tyrimas vėliau buvo perduotas Vilniaus apygardos prokuratūrai gavus informacijos, kad su šiuo nusikaltimu gali būti susiję sostinės nusikalstamo pasaulio atstovai.

Tolimesnį ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Sergejus Takvarelis.

Atnaujinto ikiteisminio tyrimo metu buvo gautos specialistų išvados, apklausti liudytojai, atlikti kiti procesiniai veiksmai.

Buvo sulaikyti 3 įtariamieji – 38 metų visaginietis J. Š., 40-metis S. C., pastaruoju metu gyvenęs Didžiojoje Britanijoje ir 37 metų A. B. Šis Rusijos Federacijos pilietis pagal Europos arešto orderį į Lietuvą buvo atgabentas iš Vokietijos. Visiems kaltinamiesiems buvo skirtos kardomosios priemonės – suėmimas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, J. B. buvo nužudytas 2004 metų rudenį, Visagine esančiame garaže. Kaltinamieji įtarė, kad jis bendradarbiavo su teisėsaugos institucijų pareigūnais ir galėjo jiems suteikti informacijos apie narkotikų platinimą Visagino mieste, su kuriuo jie buvo susiję.

2003 metais pagal gautą operatyvinę informaciją Visagino mieste buvo išaiškinta organizuota grupė, platinusi narkotikus. Sulaikytoje ir vėliau nuteistoje grupuotėje buvo ir kaltinamojo S. C. brolis.

Tyrimo duomenimis, iš tiesų toje narkotikų byloje jokios informacijos J. B. pareigūnams nesuteikė, tik buvo apklaustas. Tačiau kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje ir iš anksto parengę nužudymo planą, susidorojo su J. B. Duobę miške, kur buvo užkastas nužudytasis, jie iškasė porą dienų iki žmogžudystės, pasidalijo vaidmenimis, susitarė, ką pasakos po J. B. dingimo.

Panevėžio apygardos teismas gruodžio 9 dieną visus tris teisiamuosius pripažino kaltais nužudžius J. B. dėl piliečio pareigų vykdymo, veikiant organizuotoje grupėje.

J. Š. teismas skyrė 18 metų, A. B. ir S. C. – 14 metų laisvės atėmimo bausmes.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Mindaugas Rimkaus teigimu, kaltinamiesiems nepavyko išvengti atsakomybės už nužudymą, nors nuo jo įvykdymo jau buvo praėjęs visas dešimtmetis. „Išaiškinus šį nusikaltimą, suradus nužudytojo palaikus, pagaliau buvo išsklaidyta nežinia, daugelį metų kamavusi be žinios dingusio vyro artimuosius“, – sakė prokuroras.