Jasono Kiddo auklėtiniai 101:90 (18:23, 36:18, 24:26, 23:23) įveikė laipteliu aukščiau reguliariajame sezone finišavusius Los Andželo „Clippers“.

Teksasiečiai rungtynių kontrolę perėmė antrame kėlinyje, kuriame buvo pajėgesni net 36:18. Po šio smūgio atvykėliai iš Kalifornijos pavojingiau taip ir nebepriartėjo, o ketvirtame ketvirtyje skirtumas tarp komandų jau viršijo ir 20 taškų (91:70).

Susitikimui slystant iš rankų galvą pametė Russellas Westbrookas, ketvirto kėlinio viduryje grubokai prasižengęs prieš jį apėjusį Luką Dončičių, o vėliau ir apstumdęs tiek slovėną, tiek ir jo ginti atskubėjusius P. J. Washingtoną bei Maxą Kleberą.

Teisėjai po peržiūros peštukui, prieš tai jau turėjusiam nesportinę pražanagą, skyrė dar dvi technines nuobaudas ir išsiuntė į rūbinę. Anksčiau nusiprausti duše buvo pasiūlyta ir P. J. Washingtonui.

Taiklumu nespindėjęs L. Dončičius sukaupė 22 taškus (7/25 metimai iš žaidimo, 10 atk. kam., 9 rez. perd.), o tik po ilgosios pertraukos iššovęs Kyrie Irvingas pridėjo 21 tašką.

„Clippers“ gretose Jamesas Hardenas ir Normanas Powellas sumetė po 21, o Ivica Zubacas – 19 taškų.

Kawhi Leonardas sukrapštė tik 9, o Paulas George'as – 7 taškus.

Ketvirtoji serijos akistata vyks taip pat Dalase.

Kitoje ketvirtfinalio poroje Vakaruose pakvipo sausu rezultatu. Minesotos „Timberwolves“ vyrai trečią kartą pranoko Finikso „Suns“ – šį sykį 126:109 (34:32, 25:21, 36:20, 31:36) svečiuose.

Po trečios pergalės iš eilės „Vilkams“ iki pusfinalio etapo betrūksta vieno žingsnio.

Mineapolio atstovus į priekį vedė Anthony Edwardsas su 36 taškais (9 atk. kam.). Rudy Gobertas pasiūlė 19 (14 atk. kam.), o Karlas-Anthony Townsas – 18 taškų (13 atk. kam.).

Bradley Bealas atsakė 28 (6/11 tritaškiai), Kevinas Durantas – 25, o Devinas Bookeris – 23 taškais (8 rez. perd.).

Ketvirtasis ir galbūt jau paskutinis šios poros pasimatymas vyks taip pat Finikse.

Tuo metu Rytuose prireikė pirmojo šio sezono atkrintamosiose varžybose pratęsimo. Indianos „Pacers“ per papildomas penkias minutes savo arenoje 121:118 (39:22, 28:33, 23:28, 21:28; 7:10) palaužė Milvokio „Bucks“ ir atsidūrė priekyje – 2:1.

Pergalingu tapo Tyrese'o Haliburtono dvitaškis su varžovo pražanga priešpaskutinę pratęsimo sekundę.

Nugalėtojams Mylesas Turneris parūpino 29 (9 atk. kam.), T. Haliburtonas – 18 (1/12 tritaškis, 10 atk. kam., 16 rez. perd.), o Pascalis Siakamas – 17 taškų.

„Elniams“, kuriems vis dar negalėjo padėti blauzdą susižeidęs Giannis Antetokounmpo, Khrisas Middletonas atnešė 42 (16/29 metimų iš žaidimo, 10 atk. kam.), Damianas Lillardas – 28 (6/20 metimai iš žaidimo), o Bobby Portisas – 17 taškų (18 atk. kam.).