Prie sienos priremtas „Juventus“ nebeturėjo kur trauktis ir nors Klaipėdoje jiems būtina buvo pergalė, tačiau uteniškių sezonas jau baigtas.

Rezultatas:

„Neptūnas“ – „Juventus“ – 87:69 (25:17, 20:20, 23:19, 19:13), - serija 3-0.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 25 (5/8 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 3/3 baudos, 4 rez. perdav.), Jerai Grantas 14 (9 atk. kam.), Danielis Ewingas 13, Laurynas Bieliauskas ir Christopheris Loftonas po 9, Mindaugas Kačinas 7, Arvydas Šikšnius ir Arnas Butkevičius po 5, Vytautas Šarakauskas (13:56 min.), Martynas Mažeika (13:28), Aidas Einikis (04:23) ir Matas Jucikas (01:15) taškų nesurinko.

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis 16 (7 atk. kam.), Jamaras Diggsas 14, Vytautas Šulskis 10, Dainius Šalenga 7, Dovis Bičkauskis ir Ovidijus Galdikas po 6, Aaronas Bestas 5, Jonas Zakas 3, Valdas Vasylius 2 taškai.

Geležinę gynybą demonstruojanti Dainiaus Adomaičio armija ketvirtfinalio serijoje visiškai išjungė puolamąjį A. Sireikos mechanizmą.

Rungtynėse Utenoje „Neptūnas“ į savo krepšį praleido tik 57 taškus, tuo metu pirmame mače Klaipėdoje per pirmus tris kėlinius klaipėdiečiai varžovams leido įmesti 44 taškus. Paskutiniame ketvirtyje, kuomet rungtynių baigtis buvo aiški, „Juventus“ sukratė 31 tašką ir pataisė tragišką rezultatą.

Fantastiškai besiginantys uostamiesčio krepšininkai prigesino vieną geriausiai lygoje puolančių ekipų. Reguliariame sezone „Juventus“ vidutiniškai pelnydavo po 81 tašką ir pagal šį rodiklį užėmė trečią vietą pirmenybėse.

Priminsime, kad pirmas ketvirtfinalio rungtynes neptūniečiai praėjusį šeštadienį (balandžio 29-ą d) Klaipėdoje laimėjo rezultatu 93:75, o antradienį (gegužės 2-ą d.) Utenoje pergalę šventė rezultatu 78:57.

Ketvirtadienio dvikovoje uteniškiams vėl nepadėjo Gytis Sirutavičius, kuris dėl čiurnos traumos nežaidėir antrame mače. Krepšininkui iškritus iš rikiuotės atsivėrė spraga atakuojančio gynėjo pozicijoje, kurios visiškai užkamšyti kanadietis Aaronas Bestas nesugeba. Jis šįkart pelnė tik 5 taškus.

„Neptūnas“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (44:29).

M. Girdžiūno karjeros rungtynės atvedė „Neptūną“ į pusfinalį

Startas. Itin galingai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ po pirmųjų keturių minučių jau turėjo susikrovęs dviženklį pranašumą (13:3).

Lygybė. Po šalto dušo atsigavę uteniškiai laimėjo atkarpą 10:0 ir švieslentėje sugrąžino lygybę (13:13).

Atitolo. Ketvirčio pabaigoje vėl sekė aikštės šeimininkų spurtas, po kurio klaipėdiečiai pirmavo 8 taškais (25:17).

Išsaugojo. Visą antrą ketvirtį varžovus pasivyti bandę svečiai liko nieko nepešę, nes „Neptūnas“ vis rasdavo savo atsaką ir prieš ilgąją pertrauką turėjo tą patį 8 taškų pranašumą (45:37).

Banguotas žaidimas. Trečiame kėlinyje žaidimas vyko atkarpomis. Po Mindaugo Girdžiūno tritaškio klaipėdiečiai kiek atitolo (55:43), tačiau tada sekė „Juventus“ spurtas 0:11 (55:54). Antrą ketvirčio dalį jau sėkmingiau baigė aikštės šeimininkai, prieš lemiamą kėlinį padidinę turėtą pranašumą iki 12 taškų (68:56).

Karjeros rekordas. Geriausias karjeros rungtynes LKL čempionate sužaidė „Neptūno“ gynėjas M. Girdžiūnas. Gynėjas per 29 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, baudos).

Susitvarkė. Ketvirtas kėlinys tebuvo formalumas. Klaipėdiečiai dar labiau padidino turėtą persvarą, šventę trečią pergalę serijoje ir pirmi žengė į atkrintamų varžybų pusfinalį (87:69).

„Neptūnas“ pusfinalyje kovos su Kauno „Žalgirio“ ir Alytaus „Dzūkijos“ poros nugalėtoju. Žalgiriečiai savo serijoje pirmauja 2-0 ir tikėtina jau penktadienį (gegužės 5-ą d.) jau iškops į pusfinalį.

Pagal tokį scenarijų, pirmos LKL pusfinalio serijos rungtynės vyktų gegužės 13-ą dieną (šeštadienį) Kaune, antros „Švyturio“ arenoje – gegužės 16-ą dieną (antradienį), o trečios – gegužės 19-ą dieną (penktadienį) Kaune.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)