Tiesa, Antano Sireikos auklėtiniai atkrintamąsias pasitiko pralaimėjimu. Tiesa, ne bet kam, o Kauno „Žalgiriui“ (33/3) – 76:90 (25:18, 10:15, 18:28, 23:29).

Šarūnas Jasikevičius šiame mače nusprendė poilsio suteikti Pauliui Jankūnui, Augusto Limai ir Edgarui Ulanovui, bei į starto penketą išleisti jaunąjį vokietį Isaiah Hartensteiną.

Tokie kauniečių sudėties pokyčiai „Juventus“ krepšininkams įpūtė papildomos energijos, leidusios rungtynes „Žalgirio“ arenoje pradėti spurtu 7:0. Nors vėliau kauniečiams ir pavyko atidaryti taškų sąskaitą, tačiau uteniškiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje tais pačiais septyniais taškais – 18:25.

Antrame ketvirtyje žalgiriečiai toliau alsavo A. Sireikos kariaunai į nugaras, bet niekaip nesugebėjo persverti rezultato savo naudai. Nors susikurdavo metimus iš ganėtinai patogių padėčių, jie vis skriedavo pro šalį – per pirmąją mačo dalį tikslą pasiekė vos 13 šeimininkų metimų iš 39 bandymų, o tai leido „Juventus“ išlaikyti persvarą – 33:35.

Visgi po ilgosios pertraukos krepšys „Žalgirio“ žaidėjams galiausiai atsirišo – po dviejų Renaldo Seibučio taiklių baudų metimų jie pirmą kartą išsiveržė į priekį (41:40). Ir nors uteniškiams dar sykį buvo pavykę svarstykles persverti savo naudai, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai kėlinį užbaigė spurtu 16:5 ir susikrovė jau kiek solidesnį pranašumą – 61:53.

Iniciatyvą į savo rankas perėmę žalgiriečiai lemiamame ketvirtyje svečiams iš Utenos nebesuteikė jokių vilčių ir galingai finišavę į savo kraitį įsidėjo 33-ią pergalę – 90:76.

„Žalgiris“: Gytis Masiulis 14, Isaiah Hartensteinas (6 atk. kam.) ir Renaldas Seibutis po 12, Lukas Lekavičius 10, Kevinas Pangosas (8 rez. perd.) ir Artūras Milaknis po 9 taškus.

„Juventus“: Jamaras Diggsas 20 (5 rez. perd.), Vytautas Šulskis 14, Valdas Vasylius 13, Gytis Sirutavičius 9, Ovidijus Galdikas 8 taškai.

Nors sensacijos Kaune „Juventus“ sukurti nepavyko, išsaugoti penktąją poziciją jiems leido Prienų-Birštono „Vytauto“ (18/18) pralaimėjimas. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nepasinaudojo idealia proga ir Alytuje 65:79 (15:28, 15:19, 20:19, 15:13) neprilygo „Dzūkijos“ (10/26).

Jau nuo pirmųjų mačo akimirkų į priekį šovę alytiškiai po pirmo kėlinio pirmavo 13, po antro viduryje – net 21 tašku. Bet šaltas dušas prieniškių iš letargo miego nepabudino – „Dzūkija“ susikrautą solidų pranašumą be didesnio vargo išlaikė iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

„Vytautui“ koją Alytuje labiausiai kišo netaiklūs metimai: tikslą pasiekė vos 13 dvitaškių iš 30 (43 proc.) ir tik 9 tritaškiai iš 34 (26 proc.).

„Dzūkija“: Gediminas Navickas 17, Alejandro Hernandezas 15, Anatolijus Kaširovas 13 (12 atk. kam.), Jamesas Gavinas 12, Paulius Morkeliūnas 10 taškų.